دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۳۳۸۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
حمید ابراهیمی داور جشنواره تئاتر لاله‌های سرخ :
با حمید ابراهیمی درباره کیفیت آثار و برگزاری جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ گفت وگویی انجام شد.
به گزارش بدرپرس و به نقل از ایران تئاتر، در ادامه این گفتگو را می‌خوانیم.

چه ارزیابی از نحو برگزاری و کیفیت آثار جشنواره دارید؟

سالهای زیادی است که به عنوان بازیگر، کارگردان و داور در جشنواره‌های مختلف تئاتری حضور داشته ام و هر جشنواره ای دارای نقاط ضعف و قدرت خاص خودش است . نکته مهم نبود بودجه مشخص و ثابت برای تئاتر در بودجه سالانه کشور بوده است و این مسئله چالش های زیادی را برای تئاتر به وجود آورده است و هر جشنواره‌ای هم که برگزار می شود با تلاش دبیر و سایر عواملش انجام می‌شود و بودجه را از این ور و آن ور تامین می‌کنند. ما ایرانی خصلت مثبتی داریم که این نوع کارهای سخت را خوب و شایسته انجام می دهیم . امسال هم جشنواره تئاتر لاله های سرخ در سطح قابل قبول و خوبی برگزار شد و در این چند روز تعداد آثار با کیفیت و قابل قبول کم نبوده است . نکته قابل اشاره دیگر این مسئله است که من هنوز خودم را بی نیاز از آموختن نمی دانم و می روم و از کارهای جوان های نکات جدیدی را می آموزم .

آثار بخش خیابانی را چگونه ارزیابی کردید؟

 در بخش خیابانی نکته ای در اغلب این جنس نمایش ها وجود دارد این است که دوستان کارگردان به درستی فرمت درست اجرهای استاندارد تئاتر خیابانی را رعایت نمی کنند و آثارشان می تواند در سالن هم اجرا بشود و از موتیف های واقعی نمایش خیابانی دور هستند. در نمایش خیابانی باید از محیط بیرونی و خیابانی استفاده کرد و مهم‌ترین ویژگی در این کارها وجوه اعتراضی آن است . امیدوارم جوانها به این مسئله در کارهایشان توجه داشته باشند .

استقبال خوب مخاطبان را از جشنواره چگونه ارزیابی می کنید؟

 تجربه نشان داده است در اغلب جشنواره ها به خصوص در شهرستان ها مردم از نمایش ها استقبال می‌کنند. زیرا تعداد زیادی آثار از شهرهای مختلف کشور در جشنواره روی صحنه می رود و مردم دوست دارند این نوع کارها راببینند . اما از نمایش هایی که در طول سال در شهرشان اجرا می شود استقبال زیادی انجام نمی‌دهند، باید این مسئله را آسیب شناسی و بررسی کرد .
حمید ابراهیمی بازیگر، کارگردان، نویسنده تئاتر، سینما و تلویزیون دانش آموخته کارشناسی اطلاع رسانی و کتابداری گرایش هنر است.او بیش از دو دهه تجربه در تئاتر را دارد.

ابراهیمی ‌بیش از این که بازیگر سینما و تلویزیون باشد بازیگر تئاتر است و در دوران نوجوانی با بازی در تئاتر دانش آموزی در سال ١٣٦٥ موفق به کسب رتبه نخست بازیگری کشور شد. ٤ جلد نمایشنامه با نام‌های آوای باد، ته خط ، سیاریحون و ... از او منتشر شده است.

حمید ابراهیمی با مجموعه صاحبدلان در تلویزیون به مردم معرفی شد و در مجموعه‌های متعددی از جمله مثل هیچ‌کس نقش آفرینی کرده است. او ایفاگر نقش هوشنگ درمجموعه گاو صندوق بود و جایزه بهترین بازیگر را از جشنواره فیلم های پلیسی مسکو به دست آورده است. آخرین نمایش صحنه ای که حمید ابراهیمی روی صحنه اجرا کرده است، نمایش حلقه بوده است .
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد