کد خبر: ۳۴۰
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۸
وی با اشاره به موضوع بند «و» ماده 80 برنامه پنجم توسعه مبني بر معافيت كارفرمايان از پرداخت حق بيمه سهم كارفرما در به كارگيري نيروي جديد، افزود:‌ تا پايان تيرماه سال جاري به ترتيب 440 كارفرما و 1198 نفر از مزاياي اين قانون بهره‌مند شدند. همچنين مراجعه‌كنندگان به دفاتر كاريابي نسبت به مدت مشابه سال‌گذشته، در بين كارفرمايان 36 درصد و كارجويان 32 درصد افزايش داشته است

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي خوزستان‌ تعداد شاغلين به كار از سوي دفاتر كاريابي غير دولتي را تا پايان چهارماه نخست امسال 1890 نفر اعلام كرد.


هوشمند صفائي گفت: اين آمار نسبت به مدت مشابه در سال‌گذشته 27 درصد رشد داشته است.

 

وي افزود: ‌تعداد جويندگان كار ثبت‌نام شده در كاريابي‌ها 12 هزار و 466 نفر بود كه از اين تعداد 3180 نفر زن و 9286 نفر مرد هستند. همچنين از لحاظ ميزان تحصيلات 37 درصد از ثبت‌نام شدگان زير ديپلم، 21 درصد ديپلم و 42 درصد فارغ‌التحصيل دانشگاه‌ها مي‌باشند.

 

صفایی در ادامه با اشاره به نياز بازار كار به افراد متخصص و داراي مهارت فني و حرفه‌اي، از ثبت‌نام‌شدگان خواست با كسب مهارت فني، سطح توانايي‌هاي خود را افزايش دهند تا به‌اين وسيله زودتر وارد بازار كار شوند.

 

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي خوزستان گفت: در حال حاضر تعداد 34 مركز كاريابي غيردولتي داخلي و يك مركز كاريابي بين‌المللي در استان فعال هستند و تعداد فرصت‌هاي شغلي اعلام شده به آن‌ها 3857 مورد است.

 

.

 

صفائي یادآورشد: با توجه به فرصت باقي‌مانده تا پايان برنامه پنجم توسعه، یعنی پایان سال 94 شمار بيش‌تري از متقاضيان از مزاياي اين قانون بهره‌مند شوند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد