دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۳۴۰۱
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۷
نماینده شادگان از سفر نکردن رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور برای بررسی پدیده گرد و غبار به خوزستان انتقاد کرد و گفت: این کار هیچ توجیه منطقی ندارد.

عبدالله تمیمی اظهار کرد: در هفته جاری مردم اغلب شهرهای در حالی با پدیده مخرب و نفس گیر گرد و غبار و ریزگردهای دست و پنجه نرم می کردند که به گواه آمارهای موجود سازمان محیط زیست، این بار شدت غلظت این پدیده و روزها و ساعت های ماندگاری آن، بی سابقه بود و مردم در این مدت بسیار عذاب کشیدند.

وی افزود: اولین انتظاری که از مسئولان دولتی برای التیام دردهای مردم خوزستان ناشی از این پدیده می رفت سفر آنها به خصوص معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور به استان خوزستان بود که سفر وی به خوزستان می توانست نوعی ابراز همدردی با مردم خوزستان تلقی می شد که در آن این موضوع، خانم ابتکار می توانست وضع سخت و عذاب آوری که مردم خوزستان با آن مواجه شده بودند را از نزدیک مشاهده می کرد و آن موقع می توانست به خوبی در این خصوص تصمیم گیری کند.

تمیمی عنوان کرد: البته طبق وعده هایی که مسئولان استان و کشور داده بودند اعلام شده بود که قرار است معصومه ابتکار روز سه شنبه یا دوشنبه به خوزستان سفر کند که بعدها اعلام شد به علت غلظت شدید گرد و غبار امکان فرود هواپیما در فرودگاه اهواز میسر نیست و به همین این دلیل، سفر ابتکار به خوزستان منتفی شد.

نماینده مردم شادگان در مجلس شواری اسلامی عنوان کرد: واقعا جای تعجب دارد که رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور به همین راحتی از این سفر خودداری کرد که به نظر من وی از ترس آسیب دیدن از این پدیده به استان خوزستان سفر نکرد وگرنه لغو پروازها دلیلی منطقی برای عدم انجام سفر ابتکار به خوزستان به شمار نمی رود.

تمیمی عنوان کرد: اول اینکه وی می توانست از طریق زمینی خود را به خوزستان برساند و جدیتش در بررسی راهکارهای کاهش گرد و غبار خوزستان را به مردم نشان می داد. با این همه خودروهایی که در سازمان محیط زیست کشور وجود دارد فکر نمی کنم آنقدر به وی سخت می گذشت که نمی توانست سفر به خوزستان را انجام ندهند.

وی ادامه داد: ضمن اینکه چگونه وزیر بهداشت سه شنبه شب خود را به اهواز رساند و ضمن بررسی وضع بیماران و محل های برخاستن گرد و غبار، در راهپیمایی ۲۲ بهمن در کنار مردم اهواز و بدون ماسک شرکت کرد. این نشان می دهد ابتکار اراده ای برای آمدن به اهواز نداشت و گرنه می توانست مثل دکتر هاشمی در بدترین شرایط هم خود را به اهواز برساند.

تمیمی تاکید کرد: اولین متولی کاهش گرد و غبار خوزستان، سازمان حفاظت از محیط زیست کشور است ولی رئیس آن حقوق مردم خوزستان را نادیده گرفت و از سفر به اهواز سر باز زد در حالیکه شاید اگر مشکل کوچکی از یکی از مناطق خوش آب و هوای کشور رخ می داد وی در سریع ترین وقت ممکن خود را به آنجا می رساند ولی از مواجه با گرد و غباری که زندگی را بر مردم خوزستان جهنم کرده است به نوعی خودداری کرد.

وی عنوان کرد: از رئیس جمهور خواستار توجه به این مسئله و عدم سفر معاون وی به اهواز هستیم زیرا مردم خوزستان حق بزرگی به گردن این نظام دارند و شایسته نیست یکی از مسئولان کشور اینگونه از زیر بار مسئولیت خود شانه خالی کند زیرا یکی از دلایل شدن یافتن این پدیده عدم انجام وظایف سازمان محیط زیست در قبال وضع موجود در استان است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد