هرکه بر نردبان همت ها بالا رود،ملت ها او را بزرگ دارند  امام علی (ع)      دو تا چیز که تو چرخش زمین نه تموم میشه و نه تغییر میکنه : یکی شکوه تولد عیسی مسیحه و یکیش عشق دوست به دوسته ، کریسمس مبارک      
کد خبر: ۳۴۰۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
به قلم کامبیز بهادری دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت رسانه

آنچه این روزها در کشور شنیده ودرک می شود وضعیت ناخوش بخش خصوصی ودر پی آن تعطیلی و ورشکستگی بسیاری از فعالان این بخش است.

استان خوزستان نیز از این بحث خارج نیست وبخش خصوصی در زمینه های مختلف تولیدی،خدماتی،فرهنگی،رسانه ای و...با وضعیت نا بهنجاری دست بگریبان است وبه اصطلاح باید گفت با سیلی صورت خود را سرخ نگاه می دارند.در این میان برخورد کارشناسان اداره کل امور مالیاتی خوزستان که  نشات گرفته از سیاست های دیکته شده به آنهاست بسیار تامل برانگیز است.

با توجه به اینکه بسیاری از شرکت های بخش خصوصی که این روزها با مشکلات فراوانی روبه رو هستند دیگر قادر به  تهیه  دفاتر و پرداخت هزینه های کلان  متصدیان  نوشتن دفاتر نمی باشند.

ویا خود دفاتر را تهیه می کنند ویا کلا از خیر آن می گذرند در نتیجه با رد دفاتر ونداشتن دفاتر وعلی الراس شدن توسط کارشناسان امور مالیاتی روبه رو می شوند.دراین وضعیت آنچه متاسفانه باید گفت عامل  دیگری در غرق شدن بخش خصوصی در ضرر وزیانهای سالانه خود میشود.

مالیات های کلان وبی ضابطه ای است که توسط امورمالیاتی تعیین می شود.جالبتراینکه وقتی در جلسات تجدید نظر واعتراض هم که مدیران بخش خصوصی با مدارک مستند که حاکی از ضرروزیان  است شرکت می کنند به هیچ وجه مورد قبول این  کارشناسان قرار نمیگیرد وسعی می کنند حرف خود را به کرسی بنشاند.

 وقتی از آنها در خصوص علت این نوع برخورد با توجه به مدارک سوال میشود اعلام می کنند که جرات کم کردن مالیات را نداریم وما را توبیخ می کنند.

حال این سوال پیش می آید که با توجه به مدیریت غیربومی اداره کل امور مالیاتی خوزستان آیا ایشان تنها بفکر جمع کردن مالیات از بخش خصوصی به هر نحوی می باشند؟حتی به قیمت نابودی این بخش در خوزستان؟! لازم است که استاندار خوزستان ونمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی به این نوع سیاست که درجهت نابودی بیشتر بخش خصوصی توجه کنند.

لازم به ذکر است سران جنوب بزودی این موضوع را از طریق مدیریت ارشد استان ونمایندگان مجلس پیگیری خواهد کرد.همچنین بزودی در گزارشی به وضعیت فساد اخلاقی در بین برخی کارشناسان ارشد اداره کل امور مالیاتی خواهیم پرداخت.
برچسب ها: کامبیز بهادری
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد