کد خبر: ۳۴۱۰۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
زوجی که در پوشش بیمار اقدام به سرقت از بیمارستان‌های سطح پایتخت کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش بدرپرس: روز پنجشنبه 18 آبان ماه امسال فردی در تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 از وقوع یک فقره سرقت از بیمارستان خبر داد که بلافاصله عوامل کلانتری 163 ولنجک به محل اعزام شده و با حضور آنان، یکی از پرسنل زن بیمارستان گفت که کیف دستی اش حاوی یک میلیون تومان وجه نقد، دستبند طلا، گردنبند نقره، ساعت مچی زنانه و تعدادی عابربانک از کمد شخصی اش در قسمت پاویون ویژه پرسنل در طبقه هشتم بیمارستان سرقت شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و کارآگاهان این پایگاه با مراجعه به بیمارستان محل سرقت، به بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته پرداخته و موفق به شناسایی یک آقا و خانم حدودا 40 و 35 ساله شدند که در پوشش بیمار و بستری شدن در بیمارستان به طبقه هشتم بیمارستان رفته و در آنجا سارق زن با ورود به قسمت ویژه  پرسنل خانم اقدام به سرقت کیف دستی مالباخته کرده است.

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده اولیه، شکایت‌های مشابه دیگری از بیمارستان‌های واقع در شمال تهران به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که بررسی‌های به‌عمل آمده در خصوص سرقت انجام شده از آنها و تطبیق تصاویر سارقین در تمامی سرقت ها حکایت از آن داشت که سرقت ها توسط یک آقا و خانم انجام شده است.

در ادامه رسیدگی به پرونده، ماموران موفق به شناسایی خودرو پراید سفید رنگ متعلق به سارقان شدند که با شناسایی خودرو پراید، آخرین مالک خودرو نیز شناسایی و مشخص شد که خودرو متعلق به یکی از مجرمان سابقه‌دار و حرفه ای به نام ابوالفضل . ر 40 ساله با 15 سابقه دستگیری است.

بررسی سوابق ابوالفضل نشان داد که او اولین بار در سال 1382 و به اتهام قاپ زنی توسط پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شده و پس از آن بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت و موادمخدر روانه زندان شده و آخرین بار در خرداد سال گذشته به اتهام سرقت منزل دستگیر و پس از گذشت شش ماه با تأمین وثیقه آزاد و در ادامه متواری شده است.

با شناسایی ابوالفضل به عنوان متهم پرونده ، کارآگاهان با مراجعه به محل سکونت وی در منطقه فلاح اطلاع پیدا کردند که او بلافاصله پس از آزادی از زندان اقدام به جابجایی محل سکونتش کرده و در حال حاضر هیچ اطلاعی از محل سکونتش وجود ندارد.

در ادامه و با توجه به بلامکان بودن ابوالفضل و همسرش ، مشخصات خودرو متهم به‌همراه دستور دستگیری سرنشیان آن در سیستم جامع پلیس ثبت شد .

سرانجام در آخرین روز آبان ماه مأموران کلانتری 115 رازی درحین گشت زنی در منطقه فلاح موفق به شناسایی خودرو متهم شدند و قبل از هرگونه اقدام راننده پراید برای متواری شدن از محل، او را دستگیر و در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قراردادند.

ابوالفضل که اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر از نوع شیشه و هروئین دارد، پس از دستگیری و در تحقیقات اولیه منکر هرگونه سرقت از بیمارستان‌های سطح شهر تهران شد اما پس از مشاهده تصاویر دوربین‌های مداربسته محل‌های سرقت به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت که سرقت‌ها را به همراه همسرش انجام داده که بلافاصله با شناسایی مخفیگاه متهم در منطقه فلاح – خیابان عباسی ، همسرش نیز به عنوان دیگر متهم پرونده دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهمان در ادامه تحقیقات به ده‌ها فقره سرقت از بیمارستان‌های سطح شهر تهران اعتراف کردند که تاکنون تعدادی از محل‌های سرقت شناسایی و تحقیقات برای شناسایی سایر محل‌های ارتکابی سرقت در دستور کار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

منبع/ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد