کد خبر: ۳۴۵۵۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
معاون پرستاری وزارت بهداشت:
معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نظام سلامت کشور با کمبود شدید نیروی پرستاری مواجه است و جامعه پرستاری کشور در بحرانی‌ترین وضعیت خود قرار داد.
به گزارش بدرپرس: معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نظام سلامت کشور با کمبود شدید نیروی پرستاری مواجه است و جامعه پرستاری کشور در بحرانی‌ترین وضعیت خود قرار داد.

مریم حضرتی در همایش بزرگ پرستاران و دانشجویان پرستاری اردبیل که در سالن همایش بیمارستان امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: جامعه پرستاری کشور در بحرانی‌ترین وضعیت خود قرار دارد و کمبود شدید نیروها و پرسنل پرستاری کاملا مشهود است.

وی با بیان این‌که در راستای طرح تحول سلامت در کشور با توجه به برکات این تغییر و تحول، حجم کاری زیادی به جامعه پرستاری وارد شد، گفت: پرستاران قابل تقدیر هستند و ضروری است حق آنان، آنگونه که شایسته است ادا شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت به وجود نظام پرستاری به‌عنوان بازوی قوی پرستاران اشاره کرد و ادامه داد: این نظام در ارتقای کیفی پرستاری، مطالبه‌گری و ارایه راهکاری مناسب برای حل مشکلات جامعه پرستاری بسیار تاثیر‌گذار است.

حضرتی با بیان این‌که در حال حاضر بیش از یک هزار و 300 دانشجوی پرستاری در سطح  کشور داریم گفت: وجود 2 هزار هئیت علمی در دانشکده‌های پرستاری بیانگر توانمندی و قدرت پرستاری است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: مهمترین رسالت کادر نظام سلامت کشور رعایت تقوا است و باید در انتقادات و مطالبات خود منصف باشیم و باتقوا صحبت کنیم.

وی با بیان این که در 45 روز اخیر بیش از 50 جلسه با گروه‌ها، تشکل‌ها، روسای دانشگاه‌ها، انجمن‌ها و نظام مهندسی در راستای رسیدگی به مشکلات پرستاران برگزار شده است، گفت: تشکیل 8 کارگروه تخصصی در حوزه تخصصی شدن پرستاران، مراقبت از سالمندان، مراقبت‌های تسکینی و غیره و ایجاد شورای سیاست‌گذاری پرستاری بر مبنای تصمیم‌گیری مشارکتی، تشکیل کمیته بازنشستگان، کمیته بین‌المللی پرستاری، کمیته دانشجویی، کمیته ملی آموزش و کمیته تیم ملی پرستاران بحران از جمله اقدامات شاخصی است که انجام گرفته و بالطبع در آینده اثرات خود را نمایان خواهد کرد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان این که تا 30 سال آینده سونامی سالمندی در کشور اتفاق خواهد افتاد و با یک جمعیت سالخورده زنان مواجه خواهیم شد، متذکر شد: ضروری است برای 30 سال آینده برنامه‌ریزی دقیق برای نگه‌داری از سالمندان و ارتقای کیفیت زندگی برای سالمندان انجام شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد