عید باستانی نوروز و آغاز سال 1398 بر شما مبارکباد      سال 1398 سال رونق تولید در کشور      میلاد با سعادت حضرت مهدی عج مبارکباد.      
کد خبر: ۳۴۵۸۹
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
نادر شاکی شده بود و می گفت : چرا مادرت را با خودت آورده ای.وقتی با رفتار محبت آمیز مادرم روبه رو شد نظرش تغییر کرد.

به گزارش بدرپرس، 2 سال قبل وقتی هنوز دانشجو بودم ، در فضای مجازی با یک پسر آشنا شدم. ارتباط ما روز به روز عاطفی تر می شد.نادر به من ابراز عشق می کرد و می گفت حاضر است جانش را برای خوشبختی ام فدا کند.

اصرار داشت با هم قرار ملاقات بگذاریم، موضوع را به مادرم اطلاع دادم و اولین قرار ملاقات را در حالی گذاشتیم که مادرم نیز حضور داشت.

نادر شاکی شده بود ومی گفت : چرا مادرت را با خودت آورده ای.وقتی با رفتار محبت آمیز مادرم روبه رو شد نظرش تغییر کرد.

از آن روز به بعد در حضور مادرم همدیگر را می دیدیم.حتی یک بار هم وقتی پدرم سر کار بود مادرم غذا درست کرد و او به خانه ما آمد.

نادر درباره خانواده اش دروغ های جور واجور تحویل مان داده بود.ولی هرموقع صحبت از خواستگاری وسط می آمد طفره می رفت و بهانه ای جور می کرد . بالاخره یک روز نادر و خواهرش برای خواستگاری به خانه ما آمدند . پدرم که می گفت چون خانواده این پسر همراهش نیستند.

مخالفت شدید خود را اعلام کرد. او می گفت: آدمی که روی دستش آثار خالکوبی، و ریخت و قیافه و آرایشش زنانه باشد مرد زندگی نیست.

من و مادرم حرف پدرم را قبول نداشتیم. مادرم معتقد بود چون خودش یک ازدواج اجباری را تجربه کرده است، من باید به خواسته دلم برسم.

اختلاف های ما با پدرم شروع شد. از طرفی نادر می گفت: پدرم برای نظر من هیچ احترامی قایل نیست و نمی گذارد با هم ازدواج کنیم.او پیشنهاد داد با هم فرار کنیم تا بتوانیم به خواسته دلمان برسیم . مانده بودم چکار کنم.بالاخره عقلم را زیر پا گذاشتم و به خواسته اش تن دادم. ما فرار کردیم و به مشهد آمدیم.

به یک مسافرخانه رفتیم ،می خواستیم اتاقی کرایه کنیم که موضوع لو رفت و دستگیر شدیم.
پدر و مادرم آمدند. مادر و پدر نادر هم آمدند. آن ها می گویند پسرشان اهل زندگی نیست، به مواد مخدر Drugs اعتیاد دارد و یک بار هم ازدواج نافرجام داشته است.من و مادرم به اشتباه خود پی برده ایم.ای کاش از همان اول به حرف پدرم گوش می دادیم.

گفتگو با کارشناس: 

در این باره نظر «صالح محمدپور» مشاورخانواده ,پیش از ازدواج را جویا شدیم. وی در این باره می گوید:این که امروزه می گویند باید برای ازدواج، زوجین به شناختی قبل از ازدواج برسند اشتباه نیست.

اما شناخت به هر طریق و وسیله و بدون درنظر داشتن ملاک ها و معیارها اشتباه است .
وی افزود: باید به مراجعان خود بگوئیم شناخت از یکدیگرقرار نیست کامل و تکمیل باشد بلکه اگر به 50درصد شناخت هم در ازدواج برسید کافی خواهد بود.

«صالح محمد پور» گفت:همانطور که دراین ماجرای خواندیم شیوه آشنایی این دختر و پسر ازطریق فضای مجازی بوده که این نوع آشنایی همچنان در بین کارشناسان در ابهام است.!
همراهی والدین در آشنایی این دو خوب بوده ست اما والدین نقش نظارتی و ارزیابی کننده را باید ایفا کنند.

پس در این ماجرا می بینیم که والدین نقش نظارتی را به درستی ایفا نکرده اند چرا که قبل از انجام خواستگاری نتوانسته اند تحقیقات خود را کامل کنند.

آشنایی دختر و پسر که با دوستی آغاز می شود وحتی ممکن است به روابط خطرناکی نیز بیانجامد با تقویت روابط عاطفی اعضای خانواده قابل پیشگیری می باشد.

در این خصوص تاکید می کنیم که رابطه محبت آمیز و عاطفی دختر و پدر و همچنین پسر و مادر و بطور کلی روابط عاطفی خوب، می تواند از بروز روابط خطرناک دوستی جلوگیری کند.

در این پرونده خواندیم که دختر و مادر به حرف پدرخانواده گوش ندادند و از کنارش گذر کردند.خودتان قضاوت کنید که اگراین مادراین دخترخانم با پدر همدل بود و تلاش می کرد دختر خود را قانع کندنتیجه فرار از خانه نمی شد.

این کارشناس ارشد مرکز مشاوره آرامش پلیس خراسان رضوی گفت: توجه به توصیه های بزرگان، همدلی والدین و مشارکت والدین در امور تربیتی فرزندان ،خانواده را در برابر اتفاقات این چنینی مصون از آسیب ها و مشکلات و گرفتاری ها می کند. ضمن آن که تاکید می کنیم مشاوره قبل از ازدواج نیز راهکاربسیار موثر در انتخاب درست و صحیح است

منبع: رکنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد