دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۳۴۶۱
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۵
فیلیپ لوین تسلیم سرطان شد
ملک الشعرای پیشین آمریکا و برنده جایزه پولیتزر در ۸۷ سالگی درگذشت.
به گزارش بدر به نقل از گاردین، این شاعر شنبه شب و یک ماه پس از مبارزه با سرطان چشم از جهان فروبست.

فیلیپ لوین که جایزه پولیتزر را سال ۱۹۹۵ برای مجموعه اشعارش با عنوان «حقیقت ساده» دریافت کرده بود در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ ملک الشعرای آمریکا بود. او در خانه اش در فرنزوی کالیفرنیا و بر اثر ابتلا به سرطان پانکراس و کبد درگذشت.
با وجود این که او در چندین کالج تدریس می‌کرد، اما با شاعران دانشگاهی رابطه و نقاط مشترک چندانی نداشت و ترجیح می‌داد بیشتر مانند والت ویتمن به عنوان یک شاعر از تجربیات روزمره و از شگفتی‌های کیهانی، نوشتن حسی، شعرهای محاوره‌ای درباره کودکی، زندگی در اسپانیا، ازدواج و نقش پدری و خود شعر، بگوید.
او می‌دانست مردم عادی چقدر فوق‌العاده هستند

ادوارد هیرش دوست لوین و رییس بنیاد گوگنهایم همزمان با درگشت این شاعر گفت: ما حضور بزرگی را از دست دادیم. لوین راه‌های مختلف بیان این که مردم عادی چقدر فوق‌العاده هستند را در چنگ خود داشت و وقتی شعر می‌سرود می‌توانست از طریق آن خوانندگانش را تحت تاثیر قرار دهد. وی افزود: او راه آمد و شد بین معمولی‌ترین و بالاترین احساسات رمانتیک را بلد بود.
لوین عاشق زمین و آسمان بود، درست مثل دیگر شاعران طبیعت‌گرا اما او در شعرهایش به بررسی هویت کار و کارگران هم می‌پرداخت و از خرید و فروش یا سقفی که چکی می کرد، می‌نوشت.

او در میان شاعران آمریکایی یکی از تاثیرگذارترین‌شان بود و علاوه بر پولیتزر جایزه کتاب ملی را در سال ۱۹۷۹ برای مجموعه «خاکسترها» دریافت کرده بود. جایزه راث لیلی برای یک عمر دستاورد هنری و جایزه حلقه منتقدان ملی از دیگر افتخارهایی بود که او در کارنامه داشت.

او اولین کتاب شعرش را با عنوان «روی لبه» در سال ۱۹۶۳ منتشر کرد. از آنجا که مدتی در اسپانیا زندگی کرده بود، شعرهایی نیز درباره این کشور و مردمانش سروه بود و در ترجمه آثار شاعران اسپانیایی مانند گلوریا فورتس و جیمز سابینس همکاری کرده بود.

در بازگشت به آمریکا که همزمان با جنگ ویتنام بود از مبارزان جنبش مدنی و کارگران دفاع کرده بود و در سال ۱۹۶۸ از جمله نویسندگانی بود که اعلام کرده بودند تا جنگ ویتنام پایان نگیرد از پرداخت مالیات خودداری می کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد