کد خبر: ۳۴۶۲۲
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبرداد:
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت:‌ بودجه سلامت از محل هدفمندی از ۴۳۰۰ میلیارد تومان به ۳۸۰۰ میلیارد تومان کاهش پیداکرده است.
به گزارش بدرپرس: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت:‌ بودجه سلامت از محل هدفمندی از ۴۳۰۰ میلیارد تومان به ۳۸۰۰ میلیارد تومان کاهش پیداکرده است.

همایون هاشمی با اشاره به کاهش بودجه حوزه سلامت از محل هدفمندی یارانه ها درلایحه بودجه ۹۷، اظهارداشت:‌ به دلیل کاهش کلی اعتبارات هدفمندی در لایحه بودجه سال آینده، سهم وزارت بهداشت و درمان از بخش هدفمندی در بودجه نیز کاهش پیدا کرده است؛ اما اعتبارات حوزه سلامت به طور کلی در بودجه افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه دولت درلایحه به دنبال ساماندهی بودجه دستگاه ها و واقعی درنظرگرفتن منابع مورد نیاز برای هردستگاهی است، افزود:‌ قطعا دولت ازمحل ها ومنابع دیگری کاهش سهم حوزه سلامت از محل هدفمندی را جبران می کند، اما مهم ترین موضوع حرکت بودجه سلامت به سمت پایداری است؛ درسنوات گذشته مبالغی به تصویب رسید اما تنها بخشی کمی از آن اختصاص پیدا کرد.

هاشمی با بیان اینکه مبالغ تصویب شده برای بودجه سلامت درسالیان گذشته واقعی نبوده است، تصریح کرد:‌ بنا به ادعای دولت لایحه بودجه سال آینده واقعی تدوین شده و بودجه ریزی عملیاتی است، یعنی پیش بینی ها به سمتی است که همان مبالغ درنظرگرفته شده دربودجه به طورکامل به دستگاه ها اختصاص پیدا کند؛ البته این اقدام سختی خواهد بود، اما درصورت تصمیم دولت مجلس نیز همکاری خواهد کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید براینکه همیشه فاصله میان بودجه پیش بینی شده برای حوزه سلامت با میزان اختصاص یافته وجود دارد، گفت:‌ بنابراین منابع درآمدی دولت باید شفاف ترشود، به عنوان مثال سال آینده حدود ۴۷ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها بود که امسال کاهش پیدا کرده است، بنابراین سال پیش ۴۳۰۰ میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه ها بودجه حوزه سلامت بود، اما امسال ۳۸۰۰ میلیارد تومان است، اما در کل بودجه حوزه سلامت افزایش پیدا کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد