کد خبر: ۳۴۶۶۹
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
وزیر بهداشت گفت: در قالب طرح تحول سلامت، در مناطقی که پزشک حضور نداشته، پزشک متخصص مستقر و امکانات توزیع شده است.
به گزارش بدرپرس: وزیر بهداشت گفت: در قالب طرح تحول سلامت، در مناطقی که پزشک حضور نداشته، پزشک متخصص مستقر و امکانات توزیع شده است.

 دکتر سید حسن هاشمی در مجموعه خیریه نورآوران سلامت در شهرستان محروم ریگان استان کرمان، اظهار داشت: همکاران ما به صورت داوطلبانه، حضور گسترده ای در این مجموعه خیریه دارند و برای آنها فرصتی است که یک کار دلی انجام دهند و امیدوارم که  نتیجه آن رضایت مردم باشد که رضایت خدا را هم به دنبال دارد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه هیچ لذتی بالاتر از شادکردن دل مردم نیست، افزود: انجام امور خیریه، فرصتی ارزشمند برای همه است و نیاز نیست که حتما پزشک یا چشم پزشک باشید بلکه کمک به نیازمندان و ضعفا، در هرجایگاهی امکان پذیر است و موجب شادی و نشاط در زندگی، جامعه و افراد آن می شود و مجموعه خیریه نورآوران سلامت نیز بیش از ۱۳ سال است که تشکیل شده و امیدواریم گسترش پیدا کند.

هاشمی با اشاره به محرومیت شهرستان های ریگان، فهرج و نرماشیر در شرق استان کرمان، گفت: امکانات و خدمات در این مناطق، بسیار کم است و وزارت بهداشت در این شهرستان ها در تلاش برای ساخت بیمارستان و کاهش محرومیت است و امیدواریم شرایط اقتصادی دولت بهتر شود که بتواند پروژه های نیمه تمام این مناطق را تکمیل کند.

وی تاکید کرد: در قالب طرح تحول سلامت، در مناطقی که پزشک حضور نداشته، پزشک متخصص مستقر و امکانات توزیع شده است و تجهیزات مورد نیاز سه بیمارستان شهرستان های فهرج، ریگان و نرماشیر که منتظر تکمیل مراحل ساخت آن هستیم را تامین کرده ایم.

وزیر بهداشت با اشاره به حضور متخصصان در شهرستان های محروم شرق استان کرمان، گفت: به رغم اقدامات مثبت انجام شده اما هنوز با نقطه مورد انتظار ما که حق مردم است، فاصله داریم و امیدواریم عقب ماندگی تاریخی این منطقه، جبران و فرصت برای اشتغال جوانان ایجاد شود.

هاشمی اضافه کرد: در برخی از دوران های گذشته در مناطق شرق استان کرمان شاهد ناامنی و برخی بلایای طبیعی مانند زلزله بودیم و این عوامل، باعث شده که سازندگی این مناطق به تاخیر بیفتد و امیدواریم وضعیت اشتغال و معیشت مردم بهبود و خدمات نیز گسترش یابد.

وی تاکید کرد: خیلی مهم است که مسئولان و تصمیم گیرانی که تصمیمات آنها اثرگذار است، از نزدیک و در محیط، شرایط مردم را ببینند و تصمیمات خود را متناسب با دردها، گرفتاری ها، مشکلات، عقب ماندگی ها و محدودیت های مردم در این مناطق بگیرند و فقط به مناطق خوش آب و هوا و مرفه، توجه نکنند.

وزیر بهداشت از مردم مناطق محروم کشور به عنوان افرادی کم توقع و قدرشناس یاد کرد و افزود: همکاران ما در خیریه نورآوران سلامت سه ماه به صورت رایگان به مردم خدمات ارائه می دهند و مردم فرصتی ایجاد کردند که همکاران ما برای خود آرامش و ذخیره آخرت ایجاد کنند و البته مردم هم قدرشناس هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد