دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۳۴۹۳
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۲

نشست مشترك مديران و كارشناسان شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب با مسئولان و اعضاي هيئت علمي دانشگاه هاي منتخب كشور برگزار شد.
 
به گزارش بدر پرس به نقل از روابط عمومي شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب، در اين نشست كه  با هدف بررسي سازوكار اجرايي نمودن موافقت نامه توسعه فناوري هاي ازدياد برداشت ميادين فيمابين شركت ملي نفت ايران با دانشگاه ها و موسسات پژوهشي برگزار شد مسئولان و اساتيد دانشگاههاي صنعتي شريف و آزاد اسلامي، پژوهشگاه صنعت نفت و پژوهشكده ازدياد برداشت حضور داشتند.
 
مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب در اين نشست با ابراز خرسندي از حضور اعضاي هيئت علمي دانشگاه ها و موسسات پژوهشي كشور در اين شركت اظهار داشت: اميدواريم با تعامل ايجاد شده ميان صنعت نفت و دانشگاه ها، شاهد موفقيت كامل طرح هاي پژوهشي ازدياد برداشت باشيم.
 
مهندس بيژن عالي پور افزود: اين طرح دستاوردهاي و نتايج مثبتي خواهد بود كه كمترين آن ، هم افزايي بيشتر ميان صنعت نفت و دانشگاه ها و مراكز علمي و پژوهشي است.
 
مدير امور فني شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب نيز با برشمردن اهداف اجراي طرح هاي ازدياد برداشت از دانشگاه ها گفت: بررسي و حل مسائل مرتبط با ازدياد برداشت از مخازن هيدروكربوري مهمترين هدف تعامل دانشگاه ها با صنعت نفت است.
 
مهندس حميد دريس افزود: تقويت بنيه فني و علمي صنعت نفت و دانشگاه ها در رابطه با مسائل مربوط به صنعت نفت از ديگر اهداف اين طرح به شمار مي آيد.
 
وي تقويت توان اقتصادي دانشگاه ها را از ديگر اهداف اين طرح برشمرد و گفت: اميدواريم با تلاش و كوشش صنعت نفت و دانشگاه ها هدف اصلي اين طرح كه حل مسائل شركت ملي نفت ايران در رابطه با ازدياد برداشت از مخازن محقق گردد.
 
در اين نشست معاون مهندسي نفت مديريت امور فني شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب به بررسي نقش تحقيق و پژوهش در ازدياد برداشت از مخازن پرداخت و گفت: توسعه مخازن هيدروكربوري از ابتدا تا آخرين مراحل نيازمند انجام تحقيقات و فعاليت هاي پژوهشي است.
 
مهندس محمود محسن پوريان اظهار داشت: توليد از مخازن داراي الزاماتي است كه از جمله آن برنامه ريزي كلان و مديريت مخزن، طراحي و اجراي پتانسيل هاي بالقوه و راهبري تاسيسات است.
 
وي افزود: ازدياد برداشت از مخازن مهمترين اولويت مناطق نفتخيز جنوب است و هدف بلند ما افزايش ضريب بازيافت از مخازن مي باشد.
 
رئيس پژوهش و فناوري شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب با تشريح نحوه اجرايي نمودن موافقت نامه توسعه فناوري هاي ازدياد برداشت ميادين گفت: بر اساس اين موافقتنامه دانشگاه ها و مراكز علمي و پژوهشي به عنوان مجري طرح ازدياد برداشت از مخازن در نظر گرفته شده اند.
 
مهندس باقر پورقاسم  رييس پژوهش و فناوري مناطق نفتخيز نيز با بيان اينكه شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب آمادگي خود را براي عملياتي كردن اين طرح به دانشگاه ها و موسسات تحقيقاتي اعلام كرده است افزود: به اين منظور فرآيند پيشنهادي تعريف نيازهاي پژوهشي(RFP )  و تصويب و اجرايي نمودن پروپوزال هاي مرتبط با RFP تهيه شده است كه در صورت موافقت دانشگاه ها و موسسات پژوهشي منتخب، جهت تصويب نهايي به شركت ملي نفت ارسال خواهد شد.
 
در ابتداي اين نشست معرفي از شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب در زمينه تاريخچه، حوزه عملياتي، ظرفيت توليد نفت و گاز، ساختار سازماني، نيروي انساني، اهداف و ماموريت ها و پروژه هاي فعال جهت آشنايي مسئولان و اعضاي هيئت علمي دانشگاهها ارائه گرديد.
 
در ادامه اين نشست نمايندگان و اساتيد دانشگاههاي صنعتي شريف و آزاد اسلامي، پژوهشگاه صنعت نفت و پژوهشكده ازدياد برداشت به بيان ديدگاه هاي خود در ارتباط با اجراي طرح ازدياد برداشت از ميادين پرداختند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد