هرکه بر نردبان همت ها بالا رود،ملت ها او را بزرگ دارند  امام علی (ع)      دو تا چیز که تو چرخش زمین نه تموم میشه و نه تغییر میکنه : یکی شکوه تولد عیسی مسیحه و یکیش عشق دوست به دوسته ، کریسمس مبارک      
کد خبر: ۳۵۲۳۰
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۸
رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:
به گزارش بدرپرس: رئيس جمهور با استقبال از فرمايشات دیروز رهبر معظم انقلاب تاکيد کرد: حل مشکلات اقتصادي و تامين حقوق شهروندان دستور کار اصلي دولت است.

روحاني در جلسه هيأت دولت که رياست آن را برعهده داشت، ضمن تشکر از بيانات روشنگرانه مقام معظم رهبري درباره حوادث اخير، افزود: رويکرد اصلي دولت در لايحه بودجه سال 97 اشتغالزايي و حرکت به سمت ريشه‌کني فقر مطلق است و پيرو تاکيد رهبر انقلاب، مردم انتظار دارند که همه قوا و تمام دستگاه‌ها و نهادها با همدلي و همراهي به تحقق سريع‌تر اين اهداف و تامين مطالبات بحق مردم کمک کنند.

رئيس‌جمهور با اشاره به اينکه مشکلات اقتصادي يک شبه پديد نيامده و عمدتاً ناشي از مديريت نادرست در گذشته است، اظهار داشت: وقتي رهبر معظم انقلاب متواضعانه خود را نيز مخاطب مطالبات بحق مردم معرفي مي‌کنند، يعني همه بايد مسئوليت مشکلات را بپذيرند و با وحدت و همدلي ضمن مأيوس کردن دشمن از توطئه، مردم را به شرايط کشور و آينده اميدوار و دولت را نيز در اصلاح و پايداري اقتصاد به نفع مردم ياري کنند.

وي همچنين ضمن تقدير از حضور پرشور و آگاهانه مردم و همچنين نيروهاي امنيتي و انتظامي در حوادث اخير، حفظ وحدت و انسجام ملي، آرامش و اميدآفريني را ضرورت پيشرفت کشور خواند و از رسانه ملي و ساير رسانه‌ها خواست با حفظ هوشياري، از نشر شايعات، تخريب و سياهنمايي که خواست بدخواهان نظام و مردم است، خودداري و به وظيفه ملي خود عمل کنند.

رئيس‌جمهور در ادامه، به وزير کشور مأموريت داد ظرف يک هفته با هماهنگي شوراهاي تأمين، گزارش دقيقي از حوادث اخير و افرادي که بر اثر اين حوادث دستگير، مصدوم و يا احياناً کشته شده‌اند، به تفکيک و بيان دقيق علت و چگونگي هر بخش را به وي ارائه کنند.

آيين نامه اجرايي فصل سوم قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران تصويب شد
هيأت وزيران در ادامه، با هدف ارائه خدمات تکميلي بهداشتي و درماني به خانواده هاي شهدا، مفقودالاثران، اسرا، جانبازان و آزادگان، آيين‌نامه اجرايي فصل سوم قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران را به تصويب رساند.

به موجب اين آيين‌نامه، تأمين 100 درصد هزينه بهداشتي درماني افراد مشمول شاغل و بازنشسته دستگاه‌هاي اجرايي و افراد تحت تکفل آنان در قالب بيمه‌هاي پايه و مکمل برعهده بنياد شهيد و امور ايثارگران است.

همچنين دولت، بنياد شهيد و امور ايثارگران را موظف کرد ضمن تهيه و تأمين امکانات بهداشتي، درماني، تشخيصي، توانبخشي، آموزشي، پيشگيري،دارو و تجهيزات مورد نياز براي گروه‌هاي ويژه جانبازان شيميايي، اعصاب و روان، نخاعي و اندام‌هاي مصنوعي داخلي و خارجي جانبازان، براي ارائه امکانات مناسب‌تر، از ظرفيت بخش‌هاي دولتي و غيردولتي از طريق عقد قرارداد خريد خدمت از مراکز مذکور اقدام کند.

تصويب آيين‌نامه اجرايي يکي از مواد قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران

دولت با تصويب آيين‌نامه اجرايي يکي از مواد قانون جامع خدمات‌رساني به ايثارگران درخصوص ساماندهي خدمات بيمه بهداشتي، درماني (همگاني، مکمل و خاص) به خانواده هاي شاهد، جانبازان و آزادگان موافقت کرد.

افراد مشمول اين آيين‌نامه شامل خانواده هاي شاهد و مفقودالاثر و اسير شامل والدين، همسر و فرزند شهيد، مفقودالاثر و اسير، جانبازان و افراد تحت تکفل آنان و آزادگان و افراد تحت تکفل آنان هستند.

موافقتنامه بين ايران و چک در زمينه تشويق و حمايت متقابل از سرمايه‌گذاري

اعضاي دولت با تصويب لايحه موافقتنامه تشويق و حمايت متقابل از سرمايه‌گذاري بين دولت جمهوري اسلامي ايران و دولت جمهوري چک و ارسال آن به مجلس شوراي اسلامي موافقت کردند.

تشويق و حمايت متقابل از سرمايه‌گذاري‌ها و افزايش ابتکارهاي کسب و کار در سرمايه‌گذاري، توانمندي اقتصادي و توسعه پايدار هر دو دولت از جمله اهداف موافقتنامه مذکور است.

تصميم‌گيري دولت درخصوص پنج مصوبه شوراي عالي مناطق آزاد تجاري – صنعتي و ويژه اقتصادي
هيأت وزيران در ادامه جلسه، درخصوص پنج فقره از مصوبات شوراي عالي مناطق آزاد تجاري – صنعتي و ويژه اقتصادي مربوط به تعيين يا تغيير سازمان مسئول مناطق ويژه اقتصادي شوش، جازموريان، دامغان و بروجرد و نيز طرح جامع مناطق آزاد تجاري – صنعتي تصميم‌گيري کرد.

اساسنامه شرکت سرمايه‌گذاري‌هاي خارجي ايران اصلاح شد

با تصويب هيأت وزيران، موادي از اساسنامه شرکت سرمايه‌گذاري‌هاي خارجي ايران اصلاح شد.

تصويب پروتکل‌هاي مربوط به اصلاح موادي از کنوانسيون هواپيمايي کشوري بين‌المللي

موافقت دولت با تصويب پروتکل‌هاي مربوط به اصلاح موادي از کنوانسيون هواپيمايي کشوري بين‌المللي از ديگر مصوبات جلسه امروز هيأت وزيران بود.

افزايش سرمايه دولت در شرکت‌هاي هما و راه‌آهن

هيأت وزيران به منظور رفع بخشي از مشکلات شرکت‌هاي هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (هما) و راه‌آهن جمهوري اسلامي ايران، مصوب کرد مانده بدهي شامل اصل و سود تسهيلات پرداختي از حساب ذخيره ارزي به شرکت‌هاي مذکور براساس آخرين صورت‌هاي مالي حسابرسي شده پس از کسر سهم عامليت بانک‌هاي عامل، به عنوان افزايش سرمايه دولت در اين شرکت‌ها منظور شود.

آيين‌نامه نحوه پرداخت به اشخاص حقيقي و حقوقي ايراني و خارجي در دعاوي بين‏ المللي اصلاح شد

هيأت وزيران با توجه به تعدد دعاوي بين‌المللي له و عليه دولت در مراجع قضايي و داوري خارجي و بين المللي و لزوم به روزرساني مبالغ مندرج در آيين‌نامه نحوه پرداخت به اشخاص حقيقي و حقوقي ايراني و خارجي در دعاوي بين‌المللي، با اصلاح اين آيين‌نامه موافقت کرد. 

آيين‌نامه اجرايي قانون حمايت صنعتي و جلوگيري از تعطيلي کارخانه‌هاي کشور اصلاح شد

هيأت وزيران با توجه به تصويب آيين‌نامه اجرايي قانون حمايت صنعتي و جلوگيري از تعطيلي کارخانه‌هاي کشور در سال 1344 و لزوم به روزرساني آن، آيين‌نامه مذکور را اصلاح کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد