کد خبر: ۳۵۲۵۵
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
دبیر اجرایی علمی و دوازدهمین همایش علمی انجمن دنداپزشکان ایران گفت: شایع‌ترین عارضه در سلامت دندان‌های پوسیدگی است که روند افزایشی دارد.
به گزارش بدرپرس:دبیر اجرایی علمی و دوازدهمین همایش علمی انجمن دنداپزشکان ایران گفت: شایع‌ترین عارضه در سلامت دندان‌های پوسیدگی است که روند افزایشی دارد.

دکتر لیلا صدقی  در حاشیه دوازدهمین همایش علمی سالانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران افزود: سلامت دهان و دندان موضوع اصلی این همایش است و مباحث ویژه‌ای برای شناسایی، درمان و آموزش در خصوص پیشگیری از پوسیدگی دندان در نظر گرفته شده است و متأسفانه به رغم تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد هر ساله آمار پوسیدگی دندان در کشور افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: به منظور دستیابی به راهکار مؤثری در پیشگیری و کنترل پوسیدگی دندان، انجمن دندان پزشکان عمومی ایران کمیته‌ای را در نظر گرفته است که با تقویت اصل پیشگیری بتوان از این عارضه شایع جلوگیری کرد.

صدقی با بیان اینکه در همین راستا هر دندانپزشک در مطب خود ۳ دقیقه زمان را به منظور آموزش بهداشت دهان و دندان به بیماران صرف خواهد کرد گفت: اگر بتوانیم در این زمینه همکاری بیمه‌ها را جلب کنیم امیدوار هستیم شاهد کنترل پوسیدگی دندان در کشور باشیم.

دبیر علمی اجرایی دوازدهمین همایش سالانه انجمن دندانپزشکی عمومی ایران افزود: خوشبختانه همکاران دندانپزشک، از این طرح استقبال کردند و امیدواریم با حمایت بیشتر بیمه‌ها شاهد افزایش بهداشت دهان و دندان در کشور باشیم.

صدقی گفت: متأسفانه امروزه مراکزی که خدمات دندانپزشکی با پوشش بیمه‌ای ارائه می‌دهند بسیار محدود و با صف‌های طولانی هستند و همچنین سطح پوشش بیمه‌های تکمیلی هم در خدمات دندانپزشکی کافی نیست بنابراین توصیه ما به جامعه این است که برای کاهش پوسیدگی بهداشت دهان و دندان را بیش از پیش رعایت کنند و بدانند تنها ۲۰ دقیقه پس از خوردن ماده غذایی زدن مسواک اهمیت دارد که اگر به مسواک شبانه محدود شود تأثیر چندانی در حفظ سلامت دندان‌ها ندارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد