انگار برای حسینی شدن ما ، راهی جز بی حسین شدن زینب نبود.ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر تسلیت باد
      
کد خبر: ۳۵۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
متخصصان مدیریت خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران موفق شدند:
مدیر خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران از موفقیت متخصصان اداره کل نمودارگیری (LOGGING SERVICES ) این مدیریت در انجام دو هزار و 500 متر مشبک کاری هشت حلقه چاه در فاز 14 طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی به روش TCP در اندازه سه و سه هشتم اینچ خبر داد

به گزارش بدرپرس:مدیر خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران از موفقیت متخصصان اداره کل  نمودارگیری (LOGGING SERVICES ) این مدیریت در انجام دو هزار و 500 متر مشبک کاری هشت حلقه چاه در فاز 14 طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی به روش TCP در اندازه سه و سه هشتم اینچ  خبر داد.

علی دقایقی در توضیح بیشتر در این باره اظهار کرد: این کار تخصصی طی 23 عملیات فشرده بدون زمان انتظار و با دقت و سرعت کم نظیر تا عمق حدود چهار هزار و 800 متر در مدت 40 روز محقق شد.

وی افزود: آخرین مراحل تکمیل هر حلقه چاه قبل از به تولید رسیدن مشبک کاری (PERFORATION ) است که بر اساس نتایج حاصل از نمودارگیری پتروفیزیکی مخزن صورت می پذیرد.

دقایقی گفت: این عملیات بر روی چاه های حفر شده در موقعیت سکوی A فاز پیش گفته انجام و در جریان آن 34 هزار گلوله مشبک کاری با کاربست دستگاه لوله مغزی سیار مدیریت خدمات فنی حفاری شرکت بکارگیری گردید.

مدیر خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه در خلال مشبک کاری این چاه ها 9 نمودار گاما ری  (GR ) به شیوه MEMORY جهت تصحیح عمق نیز صورت گرفت، خاطر نشان کرد: با مشبک کاری هشت حلقه چاه توسط متخصصان این شرکت در مقایسه با ارائه این خدمات از سوی شرکت های خارجی در مجموع از خروج  9 میلیون و 500 هزار یورو ارز از کشور جلوگیری به عمل آمد.

وی با اشاره به اینکه مدیریت خدمات ویژه یکی از بخش های زیر مجموعه معاونت مدیرعامل در امور فنی مهندسی شرکت است، یادآور شد: پیش از این مشبک کاری چاه های فازهای 17 و 18 پارس جنوبی نیز از سوی این شرکت  ملی حفاری انجام شده بود.

یادآور می شود: عملیات توسعه فاز 14 پارس جنوبی با هدف تولید روزانه 56 میلیون و 600 هزار متر مکعب گاز ترش و 75 هزار بشکه میعانات گازی در منطقه ویژه اقتصادی پارس در دست اجرا است.

تولید روزانه افزون بر یک میلیون تن گاز مایع و یک میلیون تن اتان مصرفی واحدهای پتروشیمی و روزانه 400 تن گوگرد از دیگر تولیدات این فاز خواهد بود. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد