هرکه بر نردبان همت ها بالا رود،ملت ها او را بزرگ دارند  امام علی (ع)      
کد خبر: ۳۷۰۸۹
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷
وزیر علوم اعلام کرد:

به گزارش بدرپرس: وزير علوم گفت: اميدواريم دانشگاه ها از طرح هاي کوچک جدا شده و طرح هاي بزرگ صنعتي و نفتي از طريق اين دانشگاه ها اجرايي شوند.

منصور غلامي در مراسم امضاي قراردادهاي اکتشافي ميان وزارت نفت و پنج دانشگاه کشور افزود: واگذاري اين طرح ها به دانشگاه هاي کشور به صورت کامل خواهد بود و تلاش مي کنيم در مدت تعيين شده اين طرح ها به سرانجام برسد.

وي تصريح کرد: ما تلاش خواهيم کرد که دانشگاه ها در بخش هاي اصلي صنعتي حضور داشته باشند و حضور امروز اين دانشگاه ها در بخش اکتشاف نفت نشان از توان آنها در اجراي طرح هاي صنعتي است.
وزير علوم گفت: البته قبل از اين دانشگاه هاي کشور در حوزه استخراج نفت نيز حضور داشتند و اقدامات مؤثري نيز انجام داده اند و اميدواريم با مدلي که اکنون براي همکاري صنعت و دانشگاه طراحي شده، همکاري هاي مؤثري ميان اين دو حوزه صورت گيرد.

غلامي افزود: اجراي اين طرح ها ازجانب دانشگاه هاي بزرگ کشور زمينه ساز حضور متخصصان و دانشگاهيان در حوزه صنعتي و بهره گيري بهتر از توان آنها در اين بخش است.
وي گفت: با امضاي اين طرح ها، اين امکان براي بهره وري بيشتر دانشگاهيان و زمينه سازي براي بکارگيري از توان آنها فراهم مي شود و انتظار داريم با پيگيري دانشگاه هاي کشور طرح ها محقق شود.

امضای قرارداد وزارت نفت با ۵ دانشگاه کشور

وزارت نفت در مراسمی با ۵ دانشگاه کشور برای انجام امور پژوهشی در حوزه اکتشاف قرارداد امضا کرد.

مراسم امضاي اين قراردادها وزراي نفت و علوم حضور داشتند و اعلام شد که اين قراردادها در چارچوب اتکا به توان دانشگاهها و شرکت هاي داخلي براي استفاده از توان اين دانشگاهها و شرکت ها در حوزه فناوري هاي نوين است . 

وزارت نفت با دانشگاه شهيد بهشتي و شهيد چمران اهواز در ارتباط با فناوري هاي نوين ژئوشيمي اکتشافي در حوزه دزفول شمالي، با دانشگاه خوارزمي در ارتباط با تدوين فناوري نوين مخازن کربناته شکاف دار در حوزه دشت آبادان، با دانشگاه فردوسي مشهد در ارتباط با فناوري هاي تصويرسازي زيرسطحي از لايه هاي زمين مرتبط با تکنيک هاي ژئوفيزيکي در حوزه کوپه داغ و با دانشگاه صنعتي شاهرود در ارتباط با فناوري هاي نوين ژئومکانيک در حفاري و مهندسي مخازن قرارداد پژوهشي امضا کرد . 

مدت زمان اين قراردادها ده ساله خواهد بود و قرار است در چارچوب کاربست اقتصاد مقاومتي و دانش پايه کردن امور عملياتي و توسعه همکاري هاي پژوهشي و فناورانه در شرکت ملي نفت انجام شود .
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد