عید باستانی نوروز و آغاز سال 1398 بر شما مبارکباد      سال 1398 سال رونق تولید در کشور      
کد خبر: ۳۷۳۳۶
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر خبر داد:
رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر از آمارطرح سلامت نوروزی ۹۷" دانشکده علوم پزشکی شوشتر در بخش درمان خبر داد

به گزارش بدرپرس به نقل از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی شوشتر، دکتر فرهاد ابول نژادیان آمار "طرح سلامت نوروزی ۹۷" دانشکده علوم پزشکی شوشتر را در بخش درمان اعلام کرد. 

وی گفت: در ایام تعطیلات نوروز " ۳۱ هزار و  ۶۴۳ نفر" به اورژانس بیمارستان های خاتم الانبیا(ص) و الهادی(ع) مراجعه کردند. 
تعداد ویزیت پزشک عمومی ۱۵۳۴۳ مورد،  و تعداد ویزیت پزشک متخصص ۲۲۸۶ مورد بوده است.
  
وی با اشاره به اینکه ۱۳۱۶ نفر نیز در درمانگاه های دکتر پاپهن و کلینیک ویژه بیمارستان خاتم و کلینیک بیمارستان الهادی(ع) ویزیت پزشک متخصص و فوق تخصص شده اند افزود: پزشکان و پرسنل پرتلاش دانشکده علوم پزشکی در ایام تعطیلات "۳۳۴ مورد عمل جراحی" انجام دادند که در شهرستان شوشتر بی سابقه و کم نظیر است. 

همچنین "۵۷۰ مورد سونوگرافی" و "۴۸۵ مورد سی تی اسکن" نیز انجام شده که مشکلات تعداد زیادی از بیماران را در ایام نوروز مرتفع نموده و از اعزام آن ها به شهرستان های اطراف جلوگیری به عمل آمده است.

وی ادامه داد: چیزی در حدود "۳۴ هزار مورد عکسبرداری رادیولوژی و انجام آزمایشات" در دو بیمارستان خاتم الانبیا و الهادی در این ایام ثبت گردید.
همچنین "۱۶۶۰ مورد بستری موقت"(زیر ۶ ساعت در اورژانس) و "۱۰۰۰ مورد بستری در بخش ها" نیز انجام شده و خوشبختانه  "۱۶۵ مورد زایمان" نیز در تعطیلات نوروزی انجام شد.

وی همچنین ادامه داد: پرسنل پرتلاش فوریت های پزشکی نیز با انجام "۴۸۰ مورد عملیات" که "۲۰۰ موردِ آن ترافیکی" و  "۲۸۰ مورد غیر ترافیکی" بوده است به استقبال سال جدید رفتند. متاسفانه در ایام تعطیلات نوروز و تاآخرین ساعات "طرح سلامت نوروزی ۹۷" در شهرستان شوشتر  "۲ نفر در اثر حوادث ترافیکی" و " ۱ نفر در اثر غرق شدگی" جان خود را از دست دادند.

وی در پایان گفت: از تمامی پزشکان و پرسنل زحمتکش بهداشت و درمان شوشتر که در روزهای تعطیل که همه در تکاپوی تفریح و آغاز سال نو هستند، با جدیت و از خودگذشتگی وظیفه خود را انجام داده و کشیک های سنگین را به سرانجام رساندند تشکر و قدردانی میکنم و امیدوارم مردم عزیز و مسافرین از خدمات انجام شده راضی بوده باشند.

شوشتر- خبرنگار مریم جلودارپور
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد