عید باستانی نوروز و آغاز سال 1398 بر شما مبارکباد      سال 1398 سال رونق تولید در کشور      
کد خبر: ۳۷۳۴۷
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه:
سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت آمریکا قصد دارد نظامیان خود را به عنوان نیرویی علیه ایران در شرق سوریه ‌نگه دارد و نبرد با داعش به هدف ثانویه آنها تبدیل شده است.
به گزارش بدرپرس:سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت آمریکا قصد دارد نظامیان خود را به عنوان نیرویی علیه ایران در شرق سوریه ‌نگه دارد و نبرد با داعش به هدف ثانویه آنها تبدیل شده است.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت آمریکا قصد دارد نظامیان خود را به عنوان نیرویی علیه ایران در شرق سوریه ‌نگه دارد و نبرد با داعش به هدف ثانویه آنها تبدیل شده است.

«ابراهیم کالین» طی یادداشتی در روزنامه «دیلی صباح» نوشت: دولت آمریکا می‌گوید نابود کردن داعش هدف اصلی آنها در سوریه اما این امر با گذشت زمان معانی مختلفی به خود گرفته است.

وی افزود: این هدف از نبرد با داعش به مقابله با ایران و روسیه در سوریه تبدیل شده است.

کالین با بیان اینکه در پی این تغییر هدف است که مقامات آمریکایی پیام‌های متناقضی درباره وضعیت نبرد با داعش می‌فرستند، گفت: طی ماه‌ های اخیر این مسئله واضح‌تر شده است که آمریکا می‌خواهد به عنوان نیروی ضد ایران در شرق سوریه باقی بماند و این سیاستی است که عربستان سعودی و امارات متحده عربی از آن حمایت می کنند.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه افزود: واضح است که موضوع دیگر داعش نیست بلکه ایجاد توازن جدید قدرت در سوریه و خارج آن است.

کالین همچنین با اشاره به نشست سه‌ جانبه اخیر سران ایران، ترکیه و روسیه در آنکارا این نشست را گام مهمی برای پاکسازی سوریه از تمام عناصر تروریستی توصیف کرد.

وی نوشت: سه کشور بر پایبندی خود به حفظ حاکمیت، تمامیت ارضی، وحدت و هویت غیرطائفه ای سوریه تاکید کردند.

منبع/مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد