هرکه بر نردبان همت ها بالا رود،ملت ها او را بزرگ دارند  امام علی (ع)      
کد خبر: ۳۷۴۰۹
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
وزیر ارشاد در نشستی با عنوان «چرا پیام رسان بومی؟» گفت: سرمایه گذاری کشور در فضای مجازی ضروری است.
به گزارش بدرپرس: وزیر ارشاد در نشستی با عنوان «چرا پیام رسان بومی؟» گفت: سرمایه گذاری کشور در فضای مجازی ضروری است.

سیدعباس صالحی در نشست «چرا پیام رسان بومی» که با حضور ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و سیدمرتضی موسویان رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با تاکید بر اینکه در دوران انقلاب فضای مجازی هستیم، گفت: فضای مجازی مبتنی بر دانش، هوش اجتماعی و راه‌های میانبر است.

صالحی افزود: شاهد انقلاب‌های بسیاری از جمله انقلاب‌های کشاورزی، صنعتی و ... بوده ایم، ولی اکنون وارد مقطع جدید تمدنی شده ایم و فضای مجازی در این دوره فضای جدیدی را برای انسان، جامعه و تمدن بشری ایجاد کرده است.

وی گفت: خاورمیانه در انقلاب کشاورزی به علل مختلف پیشتاز در تمدن‌های بزرگ شد و در تمدن‌های بسیاری از جمله تمدن بین‌النهرین نیز پیشرانی داشت ولی در انقلاب صنعتی گرفتار تغییر تمدنی شدیم و از نظر سخت افزاری، نرم افزاری و دانش با تاخیر به این تمدن پیوستیم.

صالحی در عین حال تصریح کرد: اما در انقلاب فضای مجازی به دلیل اینکه مبتنی بر دانش، هوش و راه‌های میانبر است، می‌توانیم وارد این مسیر بشویم و فاصله‌هایمان را بر اساس هوش اجتماعی نسل جوانمان که بسیار است، کاهش دهیم. بنابراین سرمایه گذاری کشور در فضای مجازی ضروری است.

صالحی گفت: اینکه چگونه بتوانیم توان نسل جوان مان را که مزیت اجتماعی محسوب می‌شوند و در حوزه دانش و هوش فضای مجازی فعال هستند در کاهش تاخیر تمدنی به کار بگیریم، ضروری است.

وی تصریح کرد: اگر در فضای مجازی به سرعت حرکت کنیم و در اقدامات خود وحدت نظر و عمل داشته باشیم، می‌توانیم فاصله‌هایمان را با جهان مدرن کم کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: پیام رسان‌های بومی را نیز باید با این نگاه پیش برد. باید در این فضا پیام رسان‌های خود را تقویت کنیم و هوش ایرانی را در خدمت فضای مجازی قرار دهیم.

وی افزود: همچنین باید به جایگاه اقتصادی فضای مجازی نیز توجه شود و نگاه راهبردی دولت و نظام اجتماعی بر اساس تمدن سازی و بر مبنای تمدن فضای مجازی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: باید پیام رسان‌های داخلی را به سمت زیر ساخت‌های ملی و خود کفا پیش ببریم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد