دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۳۷۷۳۸
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
ایرج راد :
عضو هیئت مدیره خانه تئاتر معتقد است که اقدام سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر کسر درصدی از قراردادهای هنرمندان بابت بیمه، ظلم به هنرمندان است
به گزارش بدرپرس: عضو هیئت مدیره خانه تئاتر معتقد است که اقدام سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر کسر درصدی از قراردادهای هنرمندان بابت بیمه، ظلم به هنرمندان است.

ایرج راد تئاتر اقدام سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر کسر درصدی از قراردادهای هنرمندان را بابت بیمه غیر قابل توجیه خواند و گفت: در چنین شرایطی مسئولان مربوطه و پیشنهاد دهندگان این طرح باید پاسخ دهند و اعلام کنند که کسر این مبالغ بابت ارائه چه خدماتی است؟

ایرج راد، عضو هیئت مدیره خانه تئاتر درباره کسر 16.7 درصدی حق بیمه از سوی سازمان تأمین اجتماعی از قراردادهای موقت هنرمندان، گفت: به طور حتم کسر هر نوع مبلغی از قرارداد هنرمندان باید توجیه قانونی داشته باشد این در حالی است که توضیحی درباره دلیل سازمان تأمین اجتماعی برای کسر این درصد از قرارداد هنرمندان وجود ندارد.

او ادامه داد: در صورتی کسر این مبالغ قابل قبول خواهد بود که خدمات خاصی به هنرمندان ارائه شود اما چنین نبوده و این غیر قابل پذیرش است.

این پیشکسوت تئاتر  با بیان اینکه بسیاری از هنرمندان به صورت داوطلبانه و اختیاری بیمه‌پرداز سازمان تامین اجتماعی هستند، ادامه داد: عجیب است که مجدداً سازمان تأمین اجتماعی برای دریافت چنین مبلغی از قرارداد هنرمندان اقدام کند زیرا این نوع رفتارها به لحاظ حقوقی و انسانی قابل قبول نیست و اعتراضات گسترده هنرمندان را در پی خواهد داشت.

وی اقدام سازمان تامین اجتماعی مبنی بر مطالبه 16.7 درصد از مبلغ قراردادهای انفرادی هنرمندان به اضافه 10 درصد جرایم مذکور را غیرقابل توجیه دانست و تصریح کرد: مگر هنرمند، پژوهشگر و یا نویسنده برای اجرای اثر خود به کارگری نیاز دارند که باید بابت این کارگر موهومی حق بیمه بپردازد.

او حمایت از هنرمندان را از جمله وظایف ارگان‌های دولتی دانست و تصریح کرد: هنرمندان ما با تمام مشکلات مالی و کمبود امکانات شغلی و نقصان‌هایی که هست در حال فعالیت هستند و در حالی که قشر عظیمی  از هنرمندان با بیکاری‌های متعدد مواجه‌اند، در چنین شرایطی دریافت پول از این اقشار آن هم به بهانه‌های مختلف چه معنایی می‌تواند داشته باشد.

عضو هیئت مدیره خانه تئاتر از واکنش هنرمندان به چنین اقداماتی خبر داد و افزود: در چنین شرایطی مسئولان مربوطه و پیشنهاد دهندگان این طرح باید پاسخ بدهند و اعلام کنند که کسر این مبالغ بابت ارائه چه خدماتی است؟

راد در پایان گفت: مسئولان و مدافعان از حقوق هنرمندان باید به این مسئله اعتراض کنند زیرا اجرای چنین طرحی اجحاف در حق هنرمندان و جامعه هنری بوده و باید متوقف شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد