17 مرداد روز خبرنگار بر تلاش گران عرصه خبر و رسانه گرامی باد . همزمان با روز خبرنگار بدر پرس پنجساله شد .
      
کد خبر: ۳۷۹۷۴
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره):
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: بیش از ۸۰۰ هزار حامی یتیم و ۱۵۰ هزار خیریه در کشور فعالیت می‌کنند.
به گزارش بدرپرس: رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: بیش از ۸۰۰ هزار حامی یتیم و ۱۵۰ هزار خیریه در کشور فعالیت می‌کنند.

پرویز فتاح در مراسم ششمین شنبه انقلاب که با موضوع احسان و نیکوکاری که با همت جنبش مردمی پاسداشت چله سال انقلاب اسلامی برگزار شد افزود: فوران نیکوکاری و احسان برای بعد از انقلاب است که از مکتب امام راحل برخاسته است و اکنون یکصد و هفتاد هزار یتیم در کشور وجود دارد و هر یتیم 5 حامی دارد و به عبارتی بیش از 800 هزار حامی یتیم در کشور داریم.

وی در ششمین شنبه انقلاب با موضوع احسان و نیکوکاری که به همت جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی در محل سالن آمفی تئاتر بوستان گفت‌وگو برگزار شد در سخنانی با اشاره به احادیث مهم امام علی (ع) درباره فقر اظهار داشت: حضرت امیر (ع) در مقابل یتیمان خاضع بودند و در نهج البلاغه از ایشان منقول است که من با ذوالفقار گردن فقر را می زنم.

فتاح در ادامه با اشاره به نقش انقلاب اسلامی در رفع فقر خاطر نشان کرد: در جمهوری اسلامی ایران، نباید فقر را به رسمیت شناخت؛ کمیته امداد موقت و انقلاب اسلامی برای زدن گردن فقر آماده است.

وی افزود: امام راحل، اموال ظالمین را پس گرفتند و قله های تبعیض را صاف کردند؛ ایشان به ما آموختند که فقرا ولی نعمت هستند و اگر در مقام و مسندی هستیم از نعمت فقراست.

فتاح همپنین با اشاره به سخنان امام راحل درباره فقرا و جایگاه آنان گفت: برخی باورها باید عوض شود؛ امروزه به فقرا مددجو و به نیروهای کمیته امداد مددکار می گویند که این قطعا اشتباه است، در حقیقت ما مددجو و فقرا دستگیر ما هستند.

رئیس کمیته امداد با اشاره به مقدمات رفع فقر افزود: فقر به راحتی از بین نخواهد رفت و اولین شرط آن این است که اجازه ندهیم زندگی ما با فقرا بیش از حد فاصله بگیرد.
وی به سخنان رهبر انقلاب درباره پیچ تاریخی اشاره کرد و گفت: برای عبور از گردنه ها باید به مساله فقر رسیدگی کنیم.

فتاح در ادامه ضمن اشاره به نام دو نفر از کسانی که در حوزه محرومیت زدایی شاخص بودند ادامه داد: مرحوم نیری و حاج عبدالله والی به معنی واقعی فرزند امام راحل و احیاگر بشاگرد بودند.
رئیس کمیته امداد، دفاع مقدس را مصداق بالاترین ایثار و نیکوکاری‌ها دانست و گفت: بالاترین نیکوکاری، اقدام مادران شهداست که فرزندان خود را نثار انقلاب کردند و اوج این نیکوکاری اقدام رزمندگان و شهداست.

وی ادامه داد: فرزند دادن در راه انقلاب، دشوار است و امام راحل نمونه بارز نیکوکاری هستند که فرزند خود را در این راه دادند.
فتاح با اشاره به گسترش فرهنگ نیکوکاری بعد از انقلاب اسلامی بیان داشت: فوران نیکوکاری و احسان برای بعد از انقلاب است که از مکتب امام راحل برخاسته است.

وی در همین زمینه خاطر نشان کرد: اکنون یکصد و هفتاد هزار یتیم در کشور وجود دارد و هر یتیم 5 حامی دارد و به عبارتی بیش از 800 هزار حامی یتیم در کشور داریم.

فتاح با بیان خاطره ای از دیدار با یک خانواده مسیحی به تأسی از دیدارهای رهبر معظم انقلاب گفت: این فرد نقل می کرد که اقوام خارج از کشور آنها نگران وضعیت معیشتشان بودند که در پاسخ به آنها گفته است مسلمانان حامی مسیحیان نیز هستند.

وی همچنین افزود: تمام افراد اهل تسنن سیستان و بلوچستان زیر چتر حمایت شیعیان قرار دارند و حتی خانواده کموله ها نیز از پوشش کمیته امداد بی بهره نیستند و این از مکتب امام راحل و انقلاب اسلامی است.
رئیس کمیته امداد به طرح شهید رجایی برای حمایت از سالمندان اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور شدن شهید رجایی که دستفروش بازار تهران بود نشان داد که از کف جامعه می توان به عالی ترین مقام اجرایی کشور رسید، شهید رجایی در طی 28 روز رئیس جمهوری خود طرح تحت پوشش قرار دادن سالمندان شهر و روستا را مصوب کرد و اکنون 750 هزار سالمند تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

فتاح افزود: بر من واجب است که سفرهای استانی بروم و رهبری فرمودند همه کارها را رها کنید و به فقرا سر بزنید و این از همه کارها مهم تر است.
وی به سلوک رهبر انقلاب و سبک زندگی ساده ایشان اشاره و بیان کرد: رهبری انقلاب زندگی شخصی خود را به فقرا نزدیک کرده اند و هر روز نیز این رویه را مد نظر دارند و این ویژگی را در هیچ کدام از رهبران دنیا نخواهیم یافت.

رئیس کمیته امداد همچنین با انتقاد از برخی اظهارات غیر واقعی گفت: سیاه نمایی در فقر نه به صلاح نظام است و نه اسلام این موضوع را می‌پسندد.
فتاح به رشد روز افزون خیریه ها بعد از انقلاب اشاره و تصریح کرد: در قبل از انقلاب تعداد خیریه ها به 1000 مورد هم نمی رسید اما اکنون بیش از 150 هزار خیریه در کشور وجود دارد و همه دستگاه های مختلف حمایتی به نفع محرومین به خط شده اند.

وی با بیان اینکه قصور افراد را نباید به پای نظام نوشت گفت: چاله هایی که امام راحل در سال 57 صاف کردند نباید دوباره ایجاد کرد.
رئیس کمیته امداد به توجه ویژه نظام به قشر ضعیت و همچنین محرومیت زدایی اشاره کرد و افزود: به عنوان نمونه هر چراغی که در یک خانه روستایی روشن می شود بالغ بر 100 میلیون هزینه در بر دارد و این هزینه برای گاز، آب و جاده سازی نیز وجود دارد برخی متاسفانه می گویند با توجه به جمعیت کم روستا در مقابل شهر این کار توجیه ندارد اما این هزینه ای است که نظام با افتخار برای محرومیت زدایی انجام می دهد.

فتاح گفت: سطح رفاه شکل گرفته با قبل از انقلاب به هیچ وجه قابل مقایسه نیست و برای مبارزه با فقر مانند دفاع مقدس باید جهاد صورت پذیرد.
وی بر لزوم ایجاد عدالت اجتماعی و اقتصادی تاکید و خاطر نشان کرد: تبعیض، مردم را رنج می دهد و نظام باید با این مسئله مقابله کند.

فتاح افزود: شهدا قبل از شهادت انفاق گر بودند و در مرحله پایان از جان خود انفاق می کردند و خریدار آنها خداوند بود. به طور مثال شهید همدانی اولین کسی بود که پس از حضور من در کمیته امداد، در حالی که در سوریه از حرم دفاع می کرد با بنده تماس گرفت و قبول این مسئولیت را تبریک گفت؛ این شهید یک هفته قبل از شهادت 50 یتیم تحت پوشش خود را ساماندهی کرد و یتیمان شهید همدانی را به عرش بردند.

وی با اشاره به نقش مردم در تحقق انقلاب اسلامی گفت: بدون شک، عامل معجزه انقلاب و امام مردم بودند و امام همه مشکلات را با مردم حل کرد لازم است تا فقر را نیز به کمک مردم حل کرد زیرا به دولت و دلتمردان نمی شود دل بست.

فتاح در پایان با اشاره به نقش مدافعان حرم و لزوم دفاع از مظلوم افزود: نیروهای کمیته امداد عاشق دفاع از حرم اهل بیت هستند و کار ما در کمیته امداد نیز مانند همان دفاع از حرم است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد