ماه مبارک رمضان مبارکباد      27 اردیبهشت روز روابط عمومی و ارتباطات گرامی باد
      
کد خبر: ۳۷۹۹۲
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد؛
محسن رضایی با اشاره به تصویب اولویت نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در هیأت عالی نظارت، از تمرکز این هیأت بر برخی عناوین مهم از جمله شفافیت و مبارزه با فساد خبر داد.
به گزارش بدرپرس:محسن رضایی با اشاره به تصویب اولویت نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در هیأت عالی نظارت، از تمرکز این هیأت بر برخی عناوین مهم از جمله شفافیت و مبارزه با فساد خبر داد.

هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست محسن رضایی تشکیل جلسه داد.

در جلسه این هیأت، گزارش کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع، در خصوص ارزیابی راهبردی وضعیت اقتصادی مبتنی بر شاخص‌های حیاتی اقتصاد کشور در بازه زمانی ۵ ساله از سال ۹۰ تا ۹۵ ارائه گردید.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این نشست با اشاره به تصویب اولویت نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در هیأت عالی نظارت، از تمرکز این هیأت بر برخی عناوین مهم و حیاتی از جمله شفافیت و مبارزه با فساد خبر داد و افزود: در جلسه آتی هیأت نظارت، گزارش ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی دولت از عملکرد قوه مجریه در زمینه اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ارائه خواهد شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام توجه ویژه به مؤلفه‌های مهمی چون فرهنگ،   صرفه جویی، انگیزه  و چگونگی کنترل عوامل شکنندگی اقتصاد را در ارزیابی عملکردهای اقتصادی حائز اهمیت توصیف کرد و گفت: باید توجه داشته باشیم که نظارت برسیاست‌های کلی متفاوت از نظارت بر برنامه‌های پنج ساله است و در حقیقت برنامه‌ها بر مبنای انطباق با سیاست‌های کلی، مورد ارزیابی قرار می گیرند.

وی هم همچنین نظارت هیأت عالی بر حسن اجرای سیاست‌های کلی را محدود به قوه مجریه ندانست و تصریح کرد: مخاطب سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری همه قوا و دستگاه‌ها و نهادها هستند، لذا نظارت بر عملکردها در قبال سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هم مختص دولت نیست و گزارش سایر قوا نیز اخذ خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد