ماه مبارک رمضان مبارکباد      27 اردیبهشت روز روابط عمومی و ارتباطات گرامی باد
      
کد خبر: ۳۸۰۳۳
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
شورای اقتصاد افزایش تولید نفت از ۲۹ مخزن نفتی در حال بهره برداری و نیز نگهداشت، نوسازی و بهسازی تجهیزات در این میدان‌ها را تصویب کرد.
به گزارش بدرپرس:شورای اقتصاد افزایش تولید نفت از ۲۹ مخزن نفتی در حال بهره برداری و نیز نگهداشت، نوسازی و بهسازی تجهیزات در این میدان‌ها را تصویب کرد.

اسحاق جهانگیری، روز (دوشنبه، هفتم خردادماه) در جلسه شورای اقتصاد با اشاره به درخواست وزارت نفت مبنی بر افزایش تولید نفت از میدان‌های در حال بهره‌برداری گفت: طرح افزایش تولید نفت طرحی پراهمیت است، ضمن این‌که مردم در مناطق نفت‌خیز کشور انتظار دارند در کنار اجرای طرح‌ها برای آنها اشتغال‌زایی و برنامه‌هایی در زمینه توسعه اجرا شود.

در این جلسه که وزرای نفت، امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز حضور داشتند، درخواست وزارت نفت مبنی بر افزایش تولید نفت از ۲۹ مخزن نفتی در حال بهره‌برداری و نیز نگهداشت، نوسازی و بهسازی تجهیزات در این میدان‌ها تصویب شد.

از اين تعداد 28 مخزن نفتي در محدوده شرکت ملي مناطق نفت خیز جنوب و عمده آن در استان خوزستان قرار دارد؛ اعتبار تصويب شده براي توسعه 28 مخزن نفتي مناطق نفت خيز جنوب 4.6 میلیارد دلار است.

با اجراي اين طرح توليد نفت مناطق نفت خيز جنوب در طول ۲ سال آينده حداكثر ۳۴1 هزار بشکه افزايش مي يابد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد