ماه مبارک رمضان مبارکباد      27 اردیبهشت روز روابط عمومی و ارتباطات گرامی باد
      
کد خبر: ۳۸۰۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
به قلم ؛داریوش موسوی
علت نگارش این یادداشت تلنگر؛

 هوشمندانه ؛ڑان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه در هفته گذشته بود که هشداری تلخ را به جامعه جهانی داد.

وزیرخارجه فرانسه با انتقاد از رییس جمهور آمریکا به سران اروپا  هشدارداد که نخستین عارضه رفتارهای ترامپ تضعیف جایگاه خرد گرایان اعتدالی و قدرت گرفتن جریان تندرو در ایران است!!

این کلام آقای لودریان حرف درستی است.
ترامپ و تندروهای امریکایی از طریق تشدید تحریم ها و خروج از برجام عامدا بدنبال سقوط دولت روحانی هستند.

البته نتانیاهو که دردوره معجزه هزاره سوم از حضور یک تندروی بی عقل به نام احمدی نڑاد کمال استفاده را کرد و توانست با مظلوم نمایی چهره جنایتکار خویش را در «پروڑه هولو کاست ستیزی» مستتر نماید و اسراییل به مدد بی تدبیری رییس جمهور سابق ایران از انزوای بین المللی خارج گردید.

عربستان هم از حضور جریان عقلانیت و اعتدال در ایران رنج می برد.زیرا تندروها در ماجرای آتش زدن سفارت سعودی درتهران توانستند از این حرکت دلواپسان وطنی بهره وافر ببرند.

اینک مثلث شوم واشنگتن،تل آویو و ریاض عزمی جزم برسقوط دولت اعتدالی و  روی کارآمدن افراطیون  در قوای مقننه و مجریه کشورمان دارند.

جنگ طلبان خارجی می دانند، دولت روحانی اگر بر سر کار باشد، جنگی در کشور ما رخ نخواهد داد و آنها منافع خویش را در برپایی یک جنگ در ایران می دانند و بر این امر تاکید دارند.

ترامپ می داند تا مادامی که دیپلمات کارکشته ای چون ظریف در راس سکان دیپلماسی کشور است،کوبیدن بر طبل جنگ بیهوده است.
منافع امپریالیسم و صهیونیسم و پادشاه خائن عربستان ایجاب می کند که دولت روحانی ساقط و پدیده ای چون احمدی نڑاد،عنان قدرت در قوه مجریه ایران را در دست گیرد.

اتفاقا هجوم بی امان به برجام و القای بی حاصل بودن  توافق هسته ای در لایه های  مختلف جامعه ایرانی  ناشی از مکر و حیله حساب شده دشمنان خارجی ماست و  افراطیون داخلی هم  در ماجرای خروج امریکا از برجام ناخواسته به سیاهی لشگر رییس جمهور جنگ طلب امریکا تبدیل شده اند!؟

دومین عامل افق تاریک ایران در سه سال آینده، اقدامات دشمن شادکن  جریان مغلوب  انتخابات اردیبهشت 96 است که بر سر شاخه نشسته اند و درخت را از بن می برند!!!!

گرانی هدفدار دلار،به خیابان آوردن مردم در دی ماه 96 در شهر مشهد، تشویق به اعتصابات گسترده اصناف مختلف،دامن زدن به فضای یاس و نومیدی در جامعه گوشه ای  از توطئه حساب شده یا کودتای خزنده علیه دولت دوازدهم است.

سومین دلیل پیروزی احتمالی تند روها در 1400 مایوس نمودن مردم از جریان اعتدالی ضد جنگ است. وقتی گروههای معترض جامعه  در سال گذشته،شعار معروف«اصلاح طلب،اصولگرا دیگه تمام ماجرا» را سردادند،قند را در دل افراطیون وطنی آب شد.

زیرا تجربه نشان داده است با عدم شرکت مردم در انتخابات هرگز نظام جمهوری اسلامی سقوط نمی کند بلکه فرصتی است که اصولگرایان تندرو در انتخابات حداقلی و مشارکت پایین از حضور جمعیت 15درصدی خویش کمال استفاده راببرند و در نهایت دولت و مجلس را فتح کنند.

اگر تا سال 1400 درب برهمین پاشنه بچرخد،قطعا تندروهای داخلی با حمایت تندروهای خارجی برنده احتمالی انتخابات مجلس(اسفند98)و ریاست  جمهوری 1400 خواهند بود.

عکس های افطاری روحانی با هنرمندان منتشرشد و رییس جمهور در سفره افطار کنار بزرگان حوزه فرهنگ« محمود دولت آبادی،استاد نصیریان،فاطمه معتمدآریا و ......»نشست و گلایه های آنان راشنید و به انتقادات هنرمند بزرگی چون پرویز پرستویی گوش داد و هرگز رو ترش نکرد!

به آن دسته از جوانان و آزاده و دموکراسی خواه هزینه داده عرض می کنم هرچند که به حق از عملکرد یک ساله روحانی مکدرید اما نیک می دانید با بازگشت افراطیون به اریکه قدرت دوباره شاهد خواهیم بود که همین هنرمندان و روشنفکران شرکت کننده در افطاری رییس جمهور «خس و خاشاک» نامیده خواهند شد!

غفلت از بلای احتمالی، آفتی است که در آتمسفر سیاسی ایران درحال شکل گیری است.
اگر نخبگان دموکراسی خواه و تحول گرا به میدان روشنگری و مبارزه با جریان جنگ طلب داخلی  و خارجی نیایند،دیری نخواهد پایید که ایران در 1400 به دوزخ جنگ و آشوب گرفتار شود.

بکوشیم تا جریان عقلانیت و اعتدال همچنان برکشور حاکم بماند اگرچه دلخور و گلایه مندیم.
  فردای بعداز آمدن افراطیون دلواپس به حلقه عالی قدرت دیگر  تاسف و افسوس خوردن، ثمر بخش نخواهد بود و ضرب المثل معروف پشیمانی بعداز مرگ سهراب شاید سرنوشت آتی مردم ایران باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد