ماه مبارک رمضان مبارکباد      27 اردیبهشت روز روابط عمومی و ارتباطات گرامی باد
      
کد خبر: ۳۸۱۴۷
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری :
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری از پیشرفت جمعی 84.94 درصدی شش پروژه اجرایی کلید در دست (EPDS) از سوی این شرکت در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی کشور خبر داد
به گزارش بدرپرس:معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری از پیشرفت جمعی 84.94 درصدی شش پروژه اجرایی کلید در دست (EPDS) از سوی این شرکت در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی کشور خبر داد . 

 مهران مکوندی گفت: از این تعداد پروژه، یک پروژه در طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در استان بوشهر و پروژه دیگر در بخش خشکی میدان گازی کیش در استان هرمزگان، یک پروژه در میدان نفتی آذر در استان ایلام و سه پروژه در طرح های توسعه ای میدان های نفتی غرب کارون در استان خوزستان است . 

وی ارزش این پروژه ها را براساس قراردادهای فیمابین این شرکت و شرکت های طرف قرارداد افزون بر دو میلیارد و 180 میلیون دلار عنوان کرد و افزود: این پروژه ها در حوزه های عملیاتی شرکت های نفت و گاز پارس، مهندسی و توسعه نفت (متن)، نفت و گاز اروندان و شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر قرار دارند . 

مکوندی اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران در فاز 14 میدان گازی پارس جنوبی حفاری و تکمیل 22 حلقه چاه را بر روی دو سکوی A و C در دست اجرا دارد که هم اکنون با پیشرفت فیزیکی 84.1 درصد شاهد تکمیل 15 حلقه چاه هستیم . 

مکوندی اظهار کرد: پروژه حفاری هفت حلقه چاه در میدان نفتی آذر نیز با پیشرفت 93.46 درصد و پروژه حفاری و تکمیل سه حلقه چاه جدید و تعمیر و تکمیل 10 حلقه چاه در میدان دارخوین نیز با پیشرفت 82.87 درصد و 13 حلقه چاه در میدان گازی کیش با پیشرفت 94.78 درصد در دست اجرا قرار دارد . 

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری همچنین به پروژه حفاری 40 حلقه چاه  در میدان نفتی آزادگان جنوبی اشاره کرد و گفت: این پروژه با 99.70 درصد پیشرفت رو به اتمام و در حال انجام مراحل تسویه حساب می باشد و این در حالی است که پروژه حفاری 20 حلقه چاه دیگر در این میدان با پیشرفت 54.84 درصد مراحل اجرایی را پشت سر می گذارد . 

وی با بیان اینکه تلاش بر این است تا پایان سال جاری این پروژه ها خاتمه یابد، افزود: براساس توافق با کارفرماها برای بهره برداری به موقع از چاه های حفر شده،  با پایان گرفتن عملیات حفاری هر حلقه چاه و تکمیل نهایی آن، چاه در اختیار کارفرما قرار می گیرد . 

مکوندی به قرارداد حفاری هشت حلقه چاه اکتشافی که به تازگی میان شرکت ملی حفاری ایران و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران مبادله گردید اشاره و خاطر نشان کرد : به زودی عملیات حفاری این چاه ها با اختصاص دو دستگاه حفاری سنگین خشکی کلید خواهد خورد و اقدامات لازم  برای حضور در اجرای چند پروژه دیگر به صورت EPDS نیز در جریان می باشد .
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد