ماه مبارک رمضان مبارکباد      27 اردیبهشت روز روابط عمومی و ارتباطات گرامی باد
      
کد خبر: ۳۸۱۴۸
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
۷۵ درصد سدها ونیروگاههای کشوردراستان خوزستان قراردارند که بخش عظیمی از برق مصرفی مشترکین ما را تامین می نمایندوبا توجه به کمبود آب پشت سدها قطعا امسال تابستان بسیارسختی را جهت حفظ و پایداری شبکه برق خواهیم داشت.
به گزارش بدرپرس:مدیرعامل این شرکت با اشاره به بحران ناشی از خشکسالی و کاهش تولید نیروگاه های برق آبی در تابستان ۹۷ گفت: ۷۵ درصد سدها ونیروگاههای کشوردراستان خوزستان قراردارند که بخش عظیمی از برق مصرفی مشترکین ما را تامین می نمایندوبا توجه به کمبود آب پشت سدها قطعا امسال تابستان بسیارسختی را جهت حفظ و پایداری شبکه برق خواهیم داشت.

مهندس حسن کریمی درادامه بیان داشت:امسال بمنظور گذرازبحران خشکسالی اقدامات گسترده ای را در دستورکار قرارداده ایم تا بتوانیم رفاه و آسایش مردم را تامین کنیم و کاهش زمان کاری ادارات از ساعت ۳۰: ۶ دقیقه تا ساعت ۳۰ : ۱۲ دقیقه یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته می باشد که حسب دستور استاندارمحترم کلیه ادارات و دستگاه های اجرایی و بانکها ملزم هستند از ۱۹ خردادماه تا پایان ۱۵ شهریورماه ۹۷ مصرف برق خود را ۸۰ درصد کاهش دهند.

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهوازافزود: امروز ما با جدیت اخطارهای لازم را به کلیه دستگاهها و ارگانها و نهادها اعلام و اقدامات لازم را نیز در راستای پایداری شبکه عملیاتی نموده ایم.

کریمی در ادامه ضمن تشکر از ادارات و دستگاههایی که دستورالعمل راعملیاتی نمودند خاطر نشان کرد: دستگاهها و یا اداراتی که طی روزهای آتی اقدام به کاهش مصرف برق خود ننماید برق آنها قطع می شود و فقط با دستوراستاندار وصل خواهد شد.

وی در ادامه گفت: گام اول در راستای پایداری شبکه برق را ما با دستگاه ها ، ادارات، ارگانها و صنایع شروع نمودیم و گام بعدی را باید مردم با ما همراهی نموده و مصرف برق خود را در ساعت پیک یا اوج مصرف که در اهواز از ساعت ۱۲ تا ۱۷ و از غروب آفتاب تا ۱۲ شب می باشد کنترل نموده و استفاده از لوازم غیرضروری مانند لباسشویی، جاروبرقی و غیره را به ساعت های اولیه صبح و یا روزهای تعطیل موکول نمایند تا بتوانیم تابستان ۹۷ را با مشکلات کمتری مدیریت نماییم.

کریمی در پایان افزود: درصورتی که شهروندان و به ویژه کسبه توصیه های کارشناسان برق را جدی نگیرند مجبور خواهیم شد کمبود تولید برق را با اعلام برنامه زمانبندی خاموشی در سطح کلانشهر اهواز جبران نماییم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد