۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلام مبارک باد .      دو تا چیز که تو چرخش زمین نه تموم میشه و نه تغییر میکنه : یکی شکوه تولد عیسی مسیحه و یکیش عشق دوست به دوسته ، کریسمس مبارک      
کد خبر: ۳۸۳۱۰
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران:
مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران گفت: معتبرترین جشنواره فیلم کوتاه خاورمیانه با عنوان جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه آبان ماه سال‌جاری در تهران برگزار می‌شود
به گزارش بدرپرس:  مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران گفت: معتبرترین جشنواره فیلم کوتاه خاورمیانه با عنوان جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه آبان ماه سال‌جاری در تهران برگزار می‌شود.

محمدصادق موسوی  با اشاره به اینکه انجمن سینمای جوانان ایران یکی از حامیان اصلی تولیدات فیلم کوتاه در کشور است، اظهار کرد: دومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر، جشنواره خوبی بود و آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره عمدتاً آثار قوی فیلم‌سازان بود.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران افزود: جشنواره‌ای که با محوریت زندگی روستایی و عشایری در آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود نقطه عطفی در شناساندن ظرفیت‌ها و قابلیت این اقشار تولیدکننده است و این امر می‌تواند در توسعه روستاها نقش بسزایی داشته باشد.

وی، حفظ فرهنگ جامعه روستایی و عشایری را یکی از نکات مهم دومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر عنوان کرد و گفت: همه ما در هر سمت و مقامی که هستیم باید از فرهنگ، قومیت‌ها و زبان‌ها دفاع و آن را حفظ کنیم و در واقع یکدست شدن سراسر کشور از نظر فرهنگی چیز خوبی نیست.

فرهنگ قومیت‌ها و زبان‌ها در کشور بایستی حفظ شود

موسوی، بر لزوم حفظ فرهنگ قومیت‌ها و زبان‌ها در کشور تأکید کرد، ادامه داد: جشنواره‌های فرهنگی و هنری می‌تواند در حفظ فرهنگ قومیت‌های ایران‌زمین کمک بسیاری کند.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران با تأکید بر اینکه برخی از آثار رسیده به دومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر واقعاً تحسین‌برانگیز بود، یادآور شد: برگزاری این جشنواره فرصتی شد تا با توانایی‌ها و استعدادهای هنرمندان فیلم‌ساز آشنا شویم و امیدواریم با استمرار این جشنواره شاهد پربار شدن جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر باشیم.

وی از فعالیت ۷۰ دفتر نمایندگی انجمن سینمای جوانان در سراسر کشور خبر داد، تصریح کرد: ۴۰ سال از عمر فعالیت انجمن سینمای جوانان ایران سپری می‌شود و هر ساله کلاس‌های آموزشی نیز برای بهبود تولیدات فیلم کوتاه برگزار می‌کنیم.

موسوی، برگزاری جشنواره‌های فیلم کوتاه منطقه‌ای و تولید فیلم کوتاه را از دیگر برنامه‌ها و اهداف انجمن سینمای جوانان ایران برشمرد، گفت: معتبرترین جشنواره فیلم کوتاه خاورمیانه با عنوان جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه آبان ماه سال‌جاری در تهران برگزار می‌شود.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران بابیان اینکه بدون وقفه به تولیدات حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای و هنرجویی می‌پردازیم، ابراز داشت: جشنواره‌ها و کارگاه‌های آموزشی در راستای ارتقاء جایگاه فیلم کوتاه در کشور تداوم می‌یابد.

وی با ذکر اینکه پخش فیلم‌های خارجی در راستای حمایت از تولیدات ایرانی در کشور ممنوع است، تأکید کرد: بسیاری از کشورها به تولیدات ملی در حوزه فیلم‌سازی توجه چندانی ندارند و سینمای هالیوود آن کشورها را اشغال کرده است ولی در کشور ما فیلم‌های پخش‌شده تولید ایرانی هستند و اجازه نمی‌دهیم با وجود کارهای قوی ایرانی پای هالیوود به کشورمان باز شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد