۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلام مبارک باد .      دو تا چیز که تو چرخش زمین نه تموم میشه و نه تغییر میکنه : یکی شکوه تولد عیسی مسیحه و یکیش عشق دوست به دوسته ، کریسمس مبارک      
کد خبر: ۳۸۴۰۳
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
واشنگتن احتمالا از روسیه می‌خواهد تا برای جبران کمبود نفت در اثر اجرای تحریم‌های ایران، تولیدش را افزایش دهد.

به گزارش بدرپرس: واشنگتن احتمالا از روسیه می‌خواهد تا برای جبران کمبود نفت در اثر اجرای تحریم‌های ایران، تولیدش را افزایش دهد.

 با توجه به اینکه واشنگتن در تلاش برای ایجاد محدودیت‌های اقتصادی علیه ایران است، آمریکا ممکن است از روسیه درخواست کند تا تولید نفت خود را برای جلوگیری از کمبود نفت در جهان، کاهش دهد.

علی‌رغم مخالفت ایران، اعضای اوپک و هم‌پیمانان غیراوپکی ‌شان هفته گذشته توافق کردند تا یک میلیون بشکه در روز به تولیدشان بیفزایند. روسیه نیز بر افزایش تولید روزانه 1.5 میلیون بشکه اصرار داشت.

ریک پری، وزیر انرژی آمریکا دیروز به خبرنگاران گفت این توافق ممکن است برای آنچه نیاز است تا از کمبود عرضه نفت ایران در بازار جلوگیری کند، کم باشد.

باب دودلی، مدیر ارشد اجرایی بریتیش پترولیوم در ماه می گفت تحریم‌ها علیه ایران می‌تواند بیش از یک میلیون بشکه در روز کمبود نفت در بازار ایجاد کند.

الکساندر نوآک، وزیر انرژی روسیه در حال سفر به واشنگتن است تا در کنفرانس جهانی گاز شرکت کند. وی با پری ملاقات خواهد کرد و انتظار می‌رود که وزیر انرژی آمریکا از روسیه درخواست کند تا تولید نفت خود را برای کمبود بازار به محض اجرای تحریم‌های ایران، افزایش دهد.

دو سال پیش که اوپک و روسیه و دیگر تولیدکنندگان تولید خود را روزانه 1.8 میلیون کاهش دادند، روسیه قبول کرد تا تولید خود را روزانه 300 هزار بشکه کاهش دهد. توافق هفته گذشته، دو سوم کاهش تولید روسیه را بازگرداند.

ایران مخالفت توافق افزایش تولید بود. با این حال، گفته می شود که روسیه در گفتگوهای سخت با عربستان سعودی توانست ایران را تحت فشار قرار دهد. به گفته تحلیلگران، روسیه رابط تعیین‌کننده در مذاکرات نفتی میان ایران و دشمنانش است.

مشائیل کوهن، رئیس بخش تحقیقات نفت بانک بارکلیز به سی‌ان‌بی سی گفت: «برای همین روسیه بخش حیاتی تمام این قضیه است.» «بدون روسیه...ارتباطی وجود ندارد.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد