۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلام مبارک باد .      دو تا چیز که تو چرخش زمین نه تموم میشه و نه تغییر میکنه : یکی شکوه تولد عیسی مسیحه و یکیش عشق دوست به دوسته ، کریسمس مبارک      
کد خبر: ۳۸۴۰۹
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
وزیر بهداشت:
وزیر بهداشت با اشاره به همکاری دستگاه های مرتبط با حوزه سلامت، گفت: یکی از رویکردهای مهم در حوزه سلامت، پیشگیری از بیماری های غیر واگیر است.
به گزارش بدرپرس: وزیر بهداشت با اشاره به همکاری دستگاه های مرتبط با حوزه سلامت، گفت: یکی از رویکردهای مهم در حوزه سلامت، پیشگیری از بیماری های غیر واگیر است.

دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم تقدیر از همکاران بخشی و بین بخشی دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذا،نوان یکی از رویکردهای مهم در حوزه سلامت را پیشگیری از بیماری های غیر واگیر ع کرد و اظهار داشت: این امر از طریق افزایش دانش و توانمندسازی مردم میسر می شود و باید پیشگیری از بیماری های غیر واگیر در خانواده انجام شود.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری های بیشتر وزارت ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، نفت و شهرداری و شورای شهر در حوزه سلامت و پیشگیری از بیماری های غیر واگیر، تصریح کرد: مردم از مسئولان توقع دارند و این حق آنهاست، چراکه فکر می کنند به آنها بی توجهی می شود. بر همین اساس، چنانچه متوجه شوند به مشکلاتشان توجه شده و مسئولین به دنبال راهکاری برای رفع آنها هستند، خشنود می شوند. لذا ارائه گزارش از سوی دبیرخانه سلامت و امنیت غذا در هر استان، می تواند در آگاهی بخشی مردم نسبت به عملکرد مسئولین در این حوزه موثر باشد. 

وزیر بهداشت با اشاره به توجه رییس جمهور و اعضای شورای عالی سلامت و امنیت غذا به این شورا و دبیرخانه، بیان کرد: برای مثال در بحث تعرفه روغن پالم، توجه شورای سلامت و امنیت غذا به مضر بودن این روغن، موجب شد تا ضمن افزایش تعرفه روغن پالم از ۲ درصد به ۲۶ درصد، واردات آن به کشور کاهش پیدا کند.

هاشمی بر ضرورت توجه بیشتر به برگزاری جلسات شورای عالی سلامت و امنیت غذا تاکید و خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم مجامع سلامت استانی را فعال کرده و تشکل های مردم نهاد ( NGO)  را به نوعی به این حوزه وارد کنیم، سیاستگذار مجبور می شود که خود را با خواست مردم تطبیق دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد