۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلام مبارک باد .      دو تا چیز که تو چرخش زمین نه تموم میشه و نه تغییر میکنه : یکی شکوه تولد عیسی مسیحه و یکیش عشق دوست به دوسته ، کریسمس مبارک      
کد خبر: ۳۸۴۵۶
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده:
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ۷۵ درصد صنایع دستی کشور را بانوان تامین می کنند
به گزارش بدرپرس: معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ۷۵ درصد صنایع دستی کشور را بانوان تامین می کنند.

معصومه ابتکار، با حضور در شهرستان فیروزکوه طی سخنانی ضمن اشاره به وجود پتانسیل های فراوان در این شهرستان اظهار داشت: یکی از مهم ترین سرمایه ها و پتانسیل های بالای این منطقه طبیعت آن است که لازم است به بهترین شکل ممکن حفظ و حراست شود.

ابتکار در ادامه با بیان اینکه مشاغل خانگی مورد توجه دولت قرار دارد افزود: دولت تسهیلاتی را در زمینه مشاغل خانگی در نظر گرفته که باید اجرایی بشوند.

وی با اشاره به اینکه  ۷۵ درصد صنایع دستی کشور را زنان تامین می کنند گفت: نقش موثر زنان در اقتصاد و معیشت خانواده ها را نمی توان نادیده گرفت و دولت برای قوت به اشتغال های خانگی تسهیلات فراگیر و پایداری را به عنوان تکالیف قانونی قرار داده است.

ابتکار توجه دولت به مسائل زنان سرپرست خانوار را بسیار مهم خواند و گفت: در این زمینه کارگروهی برای هماهنگی و تقسیم بندی بین بخش ها وجود دارد که مسئولیت هر دستگاه در زمینه های بهداشت، کارآفرینی، اشتغال و حمایت هایی که باید دولت و مجموعه دستگاه های اجرایی مرتبط انجام دهند را دارا می باشد.

معاون امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری بیان داشت: امروز باید دستگاه های دولتی با کارآمدی و اثربخشی بیشتر و هزینه های کمتر در خدمت رسانی به مردم و تحقق برنامه ها تلاش کنند چرا که در فضای کنونی پیش آمده همگی مسئول هستیم و هم اکنون  سیاست دولت مبنی بر گسترش نهادهای مدنی، غیردولتی و بخش خصوصی است تا دولت بخشی از امور خود را برون سپاری کند.

ابتکار در ادامه از اختصاص ۲۳۰ میلیارد تومان برای بیمه زنان سرپرست خانوار و ۵۰ میلیارد تومان سهم بیمه بافندگان خبر داد،و گفت: اختصاص این ارقام به افراد مذکور به زودی محقق خواهد شد.

وی با اشاره به مسئولیت دولت در خصوص نیازهای اولیه تولیدکنندگان گفت: دولت بدون شک با تمام افرادی که بخواهند از شرایط کنونی به نفع خود و ضرر مردم کاری کنند برخورد می کند.

معاون امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به طرح گفت و گوی ملی خانواده و بین نسلی اظهار داشت: این طرح باهدف بهبود شرایط خانواده و مقابله با آسیب های خانواده مطرح است که جهت برگزاری این طرح در شهرستان فیروزکوه نیز باید اقدامات لازم صورت بگیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد