۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلام مبارک باد .      دو تا چیز که تو چرخش زمین نه تموم میشه و نه تغییر میکنه : یکی شکوه تولد عیسی مسیحه و یکیش عشق دوست به دوسته ، کریسمس مبارک      
کد خبر: ۳۸۴۵۸
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
رئیس انجمن داروسازان ایران با اشاره به تعیین سقف ریالی برای نسخه ها و داروخانه ها و عدم عقد قرارداد با داروخانه های جدید، از سازمان بیمه سلامت خواست که صداقت و صراحت به خرج دهد.
به گزارش بدرپرس: رئیس انجمن داروسازان ایران با اشاره به تعیین سقف ریالی برای نسخه ها و داروخانه ها و عدم عقد قرارداد با داروخانه های جدید، از سازمان بیمه سلامت خواست که صداقت و صراحت به خرج دهد.

محمدباقر ضیا تعیین سقف ریالی برای نسخه ها از سوی سازمان بیمه سلامت را، کار نادرستی دانست و گفت: این اقدام، داروسازان را گرفتار و مردم و بیماران را سرگردان خواهد کرد.

وی ادامه داد: سازمان های بیمه گر باید بر مصارف و هزینه های خود تسلط و کنترل داشته باشند تا از عهده تعهدات خود بر آیند، این موضوعی است که در همه جای دنیا به آن توجه می شود ولی نکته قابل توجه این است که داروخانه ها، نقشی در ایجاد هزینه برای بیمه ها ندارند.

ضیا افزود: مدیریت هزینه ها در سازمان های بیمه گر نباید فشار یا محدودیتی برای داروخانه ها ایجاد کند، چرا که داروخانه ها را در برابر مردم قرار می دهد و این اصلا منطقی و اصولی نیست

رئیس انجمن داروسازان ایران ادامه داد: داروسازان در برابر مردم خود را مسئول می دانند و نمی توانند بیماری که به داروخانه مراجعه کرده است را به دلیل اینکه سقف بیمه گذاشتنه اند، از دریافت دارو تحت پوشش بیمه، محروم کنند.

ضیا با اشاره به عدم عقد قرارداد بیمه سلامت با داروخانه های جدید ادامه داد: اینکه بیمه سلامت مشکلات مالی دارد، نباید سبب شود که میان داروخانه ها تفاوت قائل شود.

به گفته رئیس انجمن داروسازان ایران، داروخانه ها مکلف اند که نسخ بیمه ای را پذیرش کنند و اینکه بیمه سلامت، تکلیفی تعیین می کند که قابل اجرا نیست، واقعا باعث تعجب و حیرت است

وی در خصوص تکذیب بیمه سلامت تصریح کرد: اگر در این خصوص تکذیبیه ای وجود دارد، باید به صورت مکتوب و رسمی به انجمن داروسازان ابلاغ شود، نه اینکه از طریق رسانه ها، فضا را غبارآلود و خاکستری ساخت که سره از ناسره معلوم نشود.

به گفته ضیا، در این روزها با سازمان هایی سر و کار داریم که با داروسازان صادق نیستند و با وعده و وعید، روزگار را بر داروسازان تیره ساخته اند و در رابطه با تعیین سقف ریالی برای نسخه ها از سوی بیمه سلامت و عدم عقد قرارداد با داروخانه های جدید، باید با صدای بلند بگوییم که بیمه سلامت بهتر است صداقت و صراحت داشته باشد

وی تصریح کرد: اینکه سازمان غذا و دارو مجوز تاسیس داروخانه صادر کند و از سوی دیگر سازمان بیمه سلامت، قرارداد با داروخانه های جدید منعقد نکند، تداعی گر نوعی ناهماهنگی در دو دستگاه زیرمجموعه یک وزارتخانه است که در این میان، قطعا گوشت قربانی، بیماران و داروسازان خواهند بود

رئیس انجمن داروسازان ایران، تاکید کرد: بیمه سلامت به جای اینکه داروسازان را در مقابل مردم قرار دهد، بهتر است راهکارهای کاهش هزینه های خود را در خارج از داروخانه جستجو کند یا اینکه به دنبال ترمیم بودجه خود باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد