عید باستانی نوروز و آغاز سال 1398 بر شما مبارکباد      سال 1398 سال رونق تولید در کشور      
کد خبر: ۳۸۴۷۳
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
نمایشگاه عکس و نقاشی با موضوع پیشگیری از اعتیاد باحضور گروه های هدف و جمعی از مردم و مسئولین، در مجتمع خلیج فارس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بدرپرس و به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان، کورش مودت در آیین افتتاح این نمایشگاه، با ابراز تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این نمایشگاه گفت: اقدامات بسیار خوبی از سوی دولت و ادارات ذی ربط در امر آموزش و پیشگیری از اعتیاد صورت گرفته و امیدوار هستیم که بتوانیم گام های خوبی در حوزه ی پیشگیری از اعتیاد برداریم تا هیچ خانواده ای گرفتار بلای خانمانسوز اعتیاد نگردد.

وی از همه ی دستگاه های اجرایی خواست تا آموزش در حوزه ی پیشگیری از اعتیاد را در سرلوحه کار خود قرار داده و اکتفا به هفته پیشگیری از اعتیاد ننمایند.

فرماندار هندیجان اضافه کرد: با اقدامات خوبی که در چندماه گذشته در شهرستان هندیجان صورت گرفته، توانستیم مقادیر قابل توجهی مواد مخدر را کشف و ضبط نماییم و بر لزوم توجه بیشتر خانواده ها به اهمیت نقش تربیتی در این خصوص اشاره کرد.

در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان اذعان داشت: در هفته گرامیداشت مبارزه با مواد مخدر یکی از مهمترین و موثرترین راههای آموزش نوجوانان و جوانان در خصوص پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر از طریق هنر و القای مفاهیم ارزشمند هنری است.

 مسعود میرزاپور افزود: به تصویر کشیدن  مصائب و گرفتاریهای اعتیاد در قالب عکس و نقاشی از بارزترین مصداق هایی است که می توان برای نشان دادن این بلای خانمان سوز به کار گرفت و همین امر می‌تواند تاثیر بسزایی در پیشگیری از اعتیاد به دنبال داشته باشد.

وی تصریح کرد: این نمایشگاه با حضور مردم، مسئولین و به ویژه جوانان و نوجوانان هندیجانی برگزار شد و بازتاب بسیار خوبی برای بازدیدکنندگان در پی داشت.

 مسعود میرزاپور در حاشیه برگزاری این نمایشگاه از خانواده ها خواست تا نسبت به فرزندان شان و مراقبت از آنها و به ویژه در موضوع معاشرت با همسالان و دوستان فرزندان خود حساسیت بیشتری به خرج دهند و لازم است که ابتدا اقدامات کنترلی و تربیتی را از درون خانواده و از خود شروع کنند.

 وی همچنین یادآور شد: متاسفانه قبح  مصرف مواد مخدری از قبیل قلیان و سیگار در بسیاری از خانواده ها شکسته شده و این یک هشدار جدی به خانواده ها است.

مسعود میرزاپور خاطرنشان کرد: ترک و صرف نظر کردن از این دو ماده خطرناک یعنی سیگار و قلیان  می‌تواند در پیشگیری از اعتیاد به سایر مواد مخدر سنتی و صنعتی موثر باشد. 

 گفتنی است نمایشگاه هفته پیشگیری از اعتیاد از تاریخ ۹ تیرماه ۹۷ در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان با همکاری فرمانداری، بهزیستی ، نیروی انتظامی، ناحیه مقاومت بسیج، آموزش و پرورش و موسسه خیریه هندیجان برگزار شده و بازدید برای علاقمندان تا هفدهم تیرماه ۹۷ همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ ادامه دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد