کد خبر: ۳۸۴۹۱
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
پس از 40 ساعت تعمیر ؛
رئیس اداره امور آبفای خرمشهر گفت: پس از رفع شکستگی خط یک هزار و 800 میلیمتری که آب طرح غدیر را به تاسیسات آبرسانی این شهر می رساند، آب دوباره به سمت این تاسیسات جریان گرفت.
به گزارش بدرپرس:رئیس اداره امور آبفای خرمشهر گفت: پس از رفع شکستگی خط یک هزار و 800 میلیمتری که آب طرح غدیر را به تاسیسات آبرسانی این شهر می رساند، آب دوباره به سمت این تاسیسات جریان گرفت.

غلامرضا پورجلالی با بیان اینکه تعمیرات خط لوله طرح غدیر پایان یافت، گفت: خط غدیر یک هزار و 800میلی متری در منطقه قیصریه در محور اهواز دچار شکستگی عمیق شده بود، با تلاش نیروهای قرارگاه خاتم الانبیا و سازمان آب و برق خوزستان تعمیر شد و اکنون آب از این طرح دوباره به سمت خرمشهر در حال پمپاژ است.

وی شوری استاندارد آب را بین یکهزار و 800 تا 2هزار میکروموس عنوان کرد و گفت: در حال حاضر شوری آب آشامیدنی شهرستان خرمشهر بین هفت هزار تا هشت هزار میکروموس نوسان دارد .

براساس گزارش سازمان آب و برق خوزستان، طرح آبرسانی غدیر قادر است با ظرفیت تامین آب شرب 24 هزار مترمکعب در ثانیه، در سال 1415، چهارمیلیون و 700 هزارنفر جمعیت را زیر پوشش آبرسانی قراردهد. 

گفتنی است:  جمعی از شهروندان خرمشهری در اعتراض به شوری آب روز جمعه در میدان مطهری (ره) این شهر حاضر شده و خواستار شیرین شدن و بهبود کیفیت آب آشامیدنی این شهر شدند. 

قابل ذکر است:  برای برطرف کردن شوری آب شرب خرمشهر و آبادان، علاوه بر طرح احداث سد خاکی مارد، اجرای مرحله دوم طرح آبرسانی غدیر و راه اندازی دستگاه آب شیرین کن در دست اجرا است. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد