۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلام مبارک باد .      دو تا چیز که تو چرخش زمین نه تموم میشه و نه تغییر میکنه : یکی شکوه تولد عیسی مسیحه و یکیش عشق دوست به دوسته ، کریسمس مبارک      
کد خبر: ۳۸۵۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
معاون اول رئیس جمهور:
به گزارش بدرپرس: معاون اول رئیس جمهور: دشمن در سه محور صنعت، نفت و مبادلات بانکی در پی آسیب زدن به کشور است، اما با وحدت مردم و مسئولان نقشه‌های دشمن خنثی خواهد شد.

اسحاق جهانگیری در آیین افتتاح طرح توسعه فولاد سبا با اشاره به اینکه آمریکا به همراه اسرائیل و عربستان سعودی مثلث ایجاد بحران علیه ایران را تشکیل داده اند افزود: آمریکا اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران را با هدف زمین گیر کردن و به زانو درآوردن ایران، افزایش نارضایتی داخلی و دامنه اعتراضات و آسیب زدن به نظام جمهوری اسلامی با استفاده از این بحران تشکیل داده است.

وی اعمال تحریم های همه جانبه و سنگین را از برنامه های مهم آمریکا و هم پیمانانش برای ضربه زدن به ایران عنوان کرد و گفت: این مثلث شوم در سه محور به دنبال رسیدن به هدف خود است.

جهانگیری گفت: توقف صادرات نفت ایران تا آبان ماه به عنوان مهمترین بخش درآمدی نظام، جلوگیری از صادرات تولیدات و کالاهای صنعتی و جلوگیری از رسیدن پول فروش محصولات ایران به دست ایرانی ها با استفاده از نظام بانک جهانی سه محور فعالیت و برنامه های آمریکا و متحدانش دراین جنگ اقتصادی است.

وی با بیان اینکه دولت پس از خروج آمریکا از برجام روند گفتگو با 5 کشور باقی مانده در برجام را ادامه داده است گفت: کشورهایی که در برجام مانده اند به ویژه طرف های اروپایی برای حفظ برجام و باقی ماندن کشورمان در این توافق بین المللی به دنبال اجرای خواسته های ایران هستند.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه ما باید صادقانه شرایط کشور را برای مردم بازگو کنیم و با کمک مردم،کارشناسان و نخبگان از این شرایط عبور کنیم افزود:باید با مقاومت، برنامه ریزی دقیق و دقت نظر در اجرا نقشه های دشمن را نابود کنیم.

وی با اشاره به تهدیدها و فرصت هایی که شرایط فعلی برای ایران دارد گفت: توجه همه جانبه به توانمند ها و ظرفیت های داخلی و رشد در این زمینه مهمترین فرصت ایران در بحران پیش رو است.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه دولت دستور ممنوعیت واردات کالاهایی که در داخل با قیمت و کیفیت مناسب تولید می شود و یا ضرورتی برای واردات آنها وجود ندارد صادر کرده است افزود: عده ای در این شرایط به دنبال خالی کردن جیب مردم هستند که دولت با آنها مقابله می کند و آنها را ادب خواهد کرد.

اسحاق جهانگیری با اشاره به بحران های آبی کشور گفت: روزانه بیش از 100 میلیارد مترمکعب آب در کشور مصرف می شود که اگر 10درصد در این میزان صرف جویی شود مشکلات همه بخش های نیازمند به آب برطرف می شود.

وی همچنین به نقش پیشتاز اصفهان در همه عرصه های توسعه کشور اشاره کرد و گفت:اصفهان بعد از تهران بزرگترین و مهمترین استان کشور است.

اسحاق جهانگیری با اشاره به اینکه افتتاح امروز در مقطع ویژه تاریخی در حال وقوع است افزود: در شرایطی که پس از سالها تلاش برجام به ثمر رسید آمریکاییها با خروج یک طرفه از برجام و اعمال تحریم های سنگین به دنبال به زانو در آوردن ملت ایران هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد