17 مرداد روز خبرنگار بر تلاش گران عرصه خبر و رسانه گرامی باد . همزمان با روز خبرنگار بدر پرس پنجساله شد .
      
کد خبر: ۳۸۷۲۴
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
با تلاش كارشناسان شركت آغاجاري:
سرپرست مديريت عمليات شركت آغاجاري از تعمير و راه اندازي كمپرسور 3M10 كارخانه گاز و گاز مايع ٣٠٠ بدست توانمند كارشناسان بخش تعميرات و عمليات اين شركت خبر داد .
به گزارش بدرپرس ،مهندس محمد رضا گودرزي سرپرست مديريت عمليات در خصوص اين خبر توضيح داد: به علت بريده شدن روتور ROTOR كمپرسور پروپان 3M10 كارخانه گاز وگازمايع ٣٠٠ و به دنبال آن جدا شدن محور كمپرسور از توربين موجب عمل نمودن دستگاه محافظ توربين در مقابل دور بيش از حد OVER SPEED و متعاقب بسته شدن كارخانه گرديد .

 مهندس گودرزي در ادامه تشريح نمودند: از آنجائيكه توقف كارخانه موجب كاهش توليد گازمايع به ميزان ١٨٠٠ بشكه در روز و سوزانده شدن نزديك به ٥٠ ميليون فوت مكعب در روز گاز غني و هدر رفت سرمايه ملي را موجب گرديد ؛ بلافاصله تلاش در جهت تعمير كمپرسور پروپان و تسريع در راه اندازي كارخانه در دستور كار قرار گرفت. به موازات آن تلاش در جهت تعمير و بازسازي تنها روتور جايگزين كه آن هم صدمات زياد و آسيب جدي از ناحيه تيغه هاي مراحل اوليه و ياطاقان ها و نشت بند هاي دو سر روتور ديده بود و علي رغم تمامي اقدامات صورت گرفته در خصوص تعمير روتور مذكور ازطريق برون سپاري به شركت هاي صاحب نام به دلايل مختلف بي نتيجه بوده و در نتيجه چالش بزرگي در امر تعمير كمپرسور ايجاد گرديد .

 وي افزودند: خوشبختانه متخصصان اين شركت با همكاري كارشناسان كارگاه مركزي اهواز و اميديه با استفاده از تمامي ظرفيت هاي موجود و بكارگيري از دانش و تخصص خود و با استفاده از تكنولوژي جوش ديجيتال آرگن(دستگاه جوش TIG ) و دستگاه سنگ مغناطيسي توانستند ضمن تعمير و بازسازي محل قرارگيري ياطاقان ها و نشت بند هاي دو سر روتور به منظور تعيين اندازه هاي مورد نياز ؛ نسبت به ترميم محل نصب هاب HUB روي روتور به نحو مطلوبي اقدام نمايند. همچنين تيغه هاي آسيب ديده كه در اثر برخورد تكه هاي شير پروانه اي ذكر شده آسيب ديده بودند با دقت هرچه تمامتر ترميم و در شرايط استفاده قرار گرفتند .

 مهندس گودرزي ادامه دادند: پس از تلاش صورت گرفته در تعمير روتور آسيب ديده كه با كمترين هزينه ممكن و به فضل الهي بدست توانمند كاركنان و كارشناسان نگهداري و تعميرات و عمليات و با همكاري قابل تقدير كارشناسان كارگاه مركزي اهواز و آغاجاري ميسر گرديد ؛ خوشبختانه كمپرسور پروپان 3M10اين كارخانه توسط كاركنان زحمت كش و پرتلاش اين شركت مونتاژ گرديده و در شرائط مطلوب و بدون لرزش غير عادي در حال كار مي باشد .

 سرپرست مديريت عمليات ضمن قدرداني از همه همكاران و كارشناسان بخش هاي مديريت عمليات و امور فني همچنين كارشناسان تعميرات كارگاه مركزي اهواز و اميديه كه با جديت فراوان در جهت رفع اين مشكل تلاش نمودندافزود تعمير و راه اندازي اين كمپرسور سود و صرفه اقتصادي فراواني را براي شركت در بر داشته و گام مهمي در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي و شعار حمايت از كالاي ايراني مي باشد
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد