کد خبر: ۳۸۹۷۵
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۳
مهندس سپیدمو مدیردفترکاهش تلفات توانیر در بازدید از برق اهواز بیان داشت: با وجود شرایط آب و هوائی گرم این شهر کار روی شبکه سخت است و همواره تلاش ما بر این بوده که اهواز را درکانون توجه و برنامه ریزیهای خود قرار دهیم و در تابستان جاری باوجود کاهش توليد و اعمال خاموشي در کشور، هيچگونه خاموشي در اهواز نداشتيم.
به گزارش بدرپرس:مهندس سپیدمو مدیردفترکاهش تلفات توانیر در بازدید از برق اهواز بیان داشت: با وجود شرایط آب و هوائی گرم این شهر کار روی شبکه سخت است و همواره تلاش ما بر این بوده که اهواز را درکانون توجه و برنامه ریزیهای خود قرار دهیم و در تابستان جاری باوجود کاهش توليد و اعمال خاموشي در کشور، هيچگونه خاموشي در اهواز نداشتيم.

وی در ادامه افزود: در برنامه ریزهای صورت گرفته هیچ شرکتی با جای دیگر مقایسه نمی شود و تصمیمات بر اساس مشکلات و موانع خاص آن مجموعه مورد بررسی قرار می گیرد و مبحث کاهش تلفات چون در قانون برنامه ششم، طرحهای اقتصاد مقاومتی از درجه اولويت برخوردار هستندبصورت ويژه اي در حال پيگيري مي باشد.

در ادامه این بازدید مهندس علی عیداوی معاونت مهندسی برق اهواز با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته  بیان داشت: اهواز در میان سه شهر دارای بیشترین حاشیه نشین کشور قرار دارد که مهمترین عامل آن جنگ و پیامدهای آن بود که باعث شد شبکه برق از کنترل خارج وشاهد بیش از ۳۰۰هزار انشعاب غیرمجاز باشیم.

وی در ادامه افزود: درسالهای اخیراقدامات بسیار زیادی به منظور کاهش تلفات، بهبود پایداری و کیفیت ولتاژ صورت گرفته که تلفات از ۴۲ درصد به۲/۱۴درصد رسیده است اما تغییر اقلیم و بروز پدیده ريزگردها مشکلات جديدتري را بوجود آورده که برنامه ريزي و تحقيقات بيشتر وتامين اعتبارت مورد نياز براي برون رفت از اين شرايط لازم است.

معاونت مهندسی شرکت توزیع نیروی برق اهواز دربخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: هردرجه افزایش دما ۱۳درصد افت جریان مجاز ایجاد می کند و در حالی که برخی کلانشهرهای ایران به ازاي هر دستگاه ترانس ۳۰۰ مشترک تامين برق مي شوند در اهواز به ازاي هر ۳۰مشترک يک دستگاه ترانس داريم که اين عامل علاوه بر آسيب به مبلمان شهري هزينه نگهداري شبکه را بشدت افزايش داده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد