دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۳۹۰۶۱
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
در چارچوب مدل جديد قراردادهاي نفتي؛
توافقنامه رئوس قراردادي توسعه ميادين پارسي و پرنج بين شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب و گروه مپنا امضا شد.
به گزارش بدرپرس:توافقنامه رئوس قراردادي توسعه ميادين پارسي و پرنج بين شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب و گروه مپنا امضا شد.

 این توافقنامه،توسط بیژن عالی‌پور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و مجتبي غروي مديرعامل بخش نفت و گاز گروه مپنا امضا شد .

مديرعامل شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب در آيين انعقاد اين توافقنامه اظهار داشت: اين شركت با هدف توسعه ميادين پارسي، كرنج، رگ سفيد و شادگان 18 تفاهم نامه با 8 شركت معتبر داخلي و خارجي به امضا رساند كه در نتيجه آن، تفاهم نامه توسعه ميدان كرنج در ارديبهشت ماه امسال با شركت پرگس امضا شد و براي توسعه ميادين پارسي و پرنج با گروه مپنا به تفاهم رسيديم.

مهندس بيژن عالي پور گفت: ميادين پارسي و پرنج از ميادين تحت تزريق گاز هستند كه بر اساس مطالعات صورت گرفته، انتظار داريم با اجراي طرح توسعه، علاوه بر جبران افت طبيعي، توليد آنها 30 تا 40 هزار بشكه در روز افزايش يابد.

وي، افزايش توليد نفت، گاز و مايعات گازي، ايجاد فرصت هاي جديد شغلي، رونق كسب و كار و استفاده از ظرفيت هاي داخلي را از دستاوردهاي طرح هاي توسعه ميادين برشمرد.

مديرعامل بخش نفت و گاز گروه مپنا نيز ضمن معرفي توانمندي هاي گروه مپنا اظهار داشت: اين گروه هم اكنون 3.5 ميليارد دلار قرارداد جاري با وزارت نفت دارد و از نظر امكانات و تجهيزات توانايي شروع به كار سريع براي حفاري 5 حلقه چاه جديد را داريم.

مجتبي غروي، با اعلام آمادگي اين گروه براي همكاري با مناطق نفت خيز جنوب در زمينه تامين برق و بهينه سازي تاسيسات و تجهيزات، گفت: با امضاي اين تفاهم نامه فصل جديد همكاري را با شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب شروع كرديم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد