کد خبر: ۳۹۰۶۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
درگفتگو با مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز مارون اعلام شد؛
مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز مارون در گفتگويي به تشريح عملكرد 3 ماهه نخست سال 97 اين شركت پرداخت.
به گزارش بدرپرس:مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز مارون در گفتگويي به تشريح عملكرد 3 ماهه نخست سال 97 اين شركت پرداخت.

مهندس جهانگير پورهنگ ميانگين توليد شركت بهره برداري نفت و گاز مارون در فصل بهار را "قابل قبول" توصيف كرد و گفت: عليرغم گرماي بي سابقه حوزه ي عملياتي شركت، با توليد روزانه  بيش از 563 هزار بشكه نفت خام، 101.8 درصد تحقق را نسبت به ميزان 553 هزار بشكه اي برنامه شده تجربه كرديم كه اين مهم محقق نمي شد جز با همت و همدلي تك تك كاركنان شركت در سايه تعهد، دانش و اعتماد به سازندگان و تامين كنندگان داخلي.

وي افزود: در مدت مذكور، روزانه 60668 بشكه پساب حاصل از فرايند نمكزدايي را به چاه هاي دفعی تزريق كرديم كه به عبارتي ميتوان گفت اين كميت، معادل 99 درصد اين پساب ها بوده كه اقدامي درخور توجه در راستاي صيانت از محيط زيست پيراموني و رفاه حال مجاوران عزيز واحدهاي عملياتي به شمار مي آيد.

مهندس پورهنگ به استحصال نفت با استفاده از دستگاه هاي تفكيك گر و فرآورش سيار نفت اشاره كرد و اذعان داشت: از ابتداي سال تا اول تير ماه، در مجموع با استفاده از MOS و MOT ، 34475 بشكه نفت استحصال و به چرخه توليد برگردانده شد.

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز مارون به ساخت داخل كالا پرداخت و اذعان داشت: از ابتداي فروردين تا انتهاي خرداد امسال، در مجموع با 84 درخواست، 1179 قطعه مورد نياز تجهيزات و ماشين آلات فرايندي را با هزينه اي بيش از 8 ميليارد ريال و با همكاري سازندگان داخلي ساخته و بكار گرفتيم.

 وي در پاسخ به اين سوال كه مهمترين اقدام شركت در راستاي حفاظت از خطوط لوله انتقالي و تأسيسات چه بوده است، يادآور شد: در بخش بازرسي فني و خوردگي فلزات در مدت مذكور، 12507 موضع از تسهيلات سرچاهي، خطوط لوله، لوله كشي هاي فرايندي كارخانه ها، شيرگاه ها و مخازن مورد ضخامت سنجي قرار گرفت که در مقايسه با 7423 موضع ضخامت سنجي شده در سه ماهه آغازين سال گذشته، 68.5 درصد افزايش داشته است.

مهندس جهانگير پورهنگ، در پايان توليد صيانتي نفت خام با رعايت الزامات زيست محيطي را رسالت اصلي شركت بهره برداري نفت و گاز مارون دانست و ضمن تقدير از تلاشهاي كاركنان اين شركت، ابراز اميدواري كرد كه تا پايان سال 97، عليرغم تداوم گرماي هوا و شرايط خاص اقتصادي، توليد طبق برنامه و حتي فراتر از آن تحقق يابد
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد