عید باستانی نوروز و آغاز سال 1398 بر شما مبارکباد      سال 1398 سال رونق تولید در کشور      
کد خبر: ۳۹۶۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
وزیر ارتباطات:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هم اکنون بیش از ۲۳ هزار تیم توسعه IT در کشور فعالیت می کنند.
به گزارش بدرپرس: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هم اکنون بیش از ۲۳ هزار تیم توسعه IT در کشور فعالیت می کنند.

محمد جواد آذری جهرمی در جلسه شورای اداری میاندوآب اظهارداشت: در سال ۹۲ تنها ۳۰۰هزار مشترک پهن باند داشتیم که اکنون بیش از ۶۷ میلیون کاربر پهن باند داریم و بیش از ۲۳هزار تیم توسعه دهنده نرم افزارهای موبایل مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه وقتی یک روستایی از شهر به روستا می آید به دلیل پوشش همه شهرهای آذربایجان غربی به اینترنت پهن باند و عدم وجود آن در روستا احساس خلا می کند، گفت: جمعیت بالای روستایی در این استان باعث شده تا شهری و روستایی ارتباط بیشتری با هم داشته باشند و همه مردم دسترسی به خطوط پهن باند را حق خود بدانند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه با اتصال سامانه های حکومتی می توان جلوی فساد را گرفت، خاطر نشان کرد: زمانی که مجلس تصویب کرد دولت باید تا پایان برنامه ششم  توسعه دسترسی ۹۰ درصد روستاهای بالای بیست خانوار را فراهم کند خیلی ها می گفتند که روستاها نیازمندی های دیگری چون آب و برق دارند و ارتباطات الزامات آنها نیست.

وزیر ارتباطات از برنامه ریزی برای اجرای سه پروژه بهبود وضعیت ارتباطی در سطح استان خبر داد و گفت: بسیاری از مردم دوست دارند تا با سبک زندگی، نوع طبخ غذا و زندگی مردم کرد آشنا شوند از این رو می توان این ظرفیت ها را در قالب تورهای بوم گردی ارائه کرد و اگر مسوولان استانی می بینند که چنین ظرفیتی وجود دارد وزارت ارتباطات آمادگی دارد از طریق فناوری اطلاعات این ظرفیت ها را ارتقا دهد.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه داوطلبان کنکور که متولد دهه های ۵۰ و ۶۰ بودند با سختی های زیادی در این آزمون شرکت می کردند اما اینک با استفاده از فناوری این کار بسیار ساده و آسان انجام می شود افزود: اگر عزم ما بر بهبود وضعیت استوار باشد، می توانیم با استفاده از فناوری، توسعه اقتصادی و بهبود وضعیت را با سرعت بیشتری دنبال کنیم.

وی در خصوص برنامه های این وزراتخانه در آذربایجان غربی با بیان اینکه امسال دو هزار و ۲۰ میلیارد ریال برای ساماندهی ۳۸۰ سایت استان و اتصال شهرهای مختلف استان هزینه می شود افزود: برای این منظور ۱۵۰ کیلومتر فیبرنوری بین شهرهای استان ایجاد و تلفن ثابت برای ۶۵۰ روستای استان نصب می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: پوشش تلفنی با استفاده از موبایل در ۲۰۰ کیلومتر از جاده های استان ایجاد می شود و ۱۶۹ سایت قدیمی روستایی با پوشش ۶۰۰ روستا به نسل ۴ ارتقا می یابد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد