عید باستانی نوروز و آغاز سال 1398 بر شما مبارکباد      سال 1398 سال رونق تولید در کشور      
کد خبر: ۳۹۶۱۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
معاون اول رئیس جمهوری:
معاون اول رئیس جمهوری با یادآوری اینکه آمریکایی ها به خود وعده داده اند که ضربه کاری به ملت ایران وارد کنند، گفت: مردم ایران با تمسک به مکتب امام حسین (ع) از مشکلات و از این پیچ و آزمون مهم سربلند و پیروز بیرون خواهند آمد.
به گزارش بدرپرس وبه نقل از ایرنا: معاون اول رئیس جمهوری با یادآوری اینکه آمریکایی ها به خود وعده داده اند که ضربه کاری به ملت ایران وارد کنند، گفت: مردم ایران با تمسک به مکتب امام حسین (ع) از مشکلات و از این پیچ و آزمون مهم سربلند و پیروز بیرون خواهند آمد.


اسحاق جهانگیری در جریان آیین گشایش ورزشگاه هفت هزار نفری شهدای اسلامشهر، افزود: در ایام عزاداری امام حسین (ع) هستیم و ما ایرانی ها یکی از افتخارات و امتیازاتمان این است که پیرو مکتب حضرت اباعبدالله (ع) هستیم و درس های زیادی گرفته ایم و دوران سختی را با اتکا به راه و روش امام حسین (ع) پشت سر گذاشته ایم.

معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی هشت ساله را نیز با همین روش اتکا به امام حسین (ع) پشت سر گذاشتیم.

جهانگیری بیان کرد: هر سختی و گرفتاری دیگری که برای کشور پیش می آید، از جمله همین شرایط که الان در آن قرار گرفته ایم که به تعبیر من شرایط بسیار دشواری است را نیز با همین روش پشت سر خواهیم گذاشت.

معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: آمریکایی ها از همه توان خود برای ضربه زدن به ملت ایران استفاده کرده اند و با نهایت بی اعتبار قلمداد کردن، به مقررات بین المللی پشت پا زدند.

جهانگیری اضافه کرد: آمریکایی ها علیرغم توافقاتی که کرده بودند دوباره وارد یک دوره جدید شدند که فشارها را بر ملت ایران زیاد کنند و وعده های بی جایی هم به خودشان داده اند تا بتوانند از این روش ضربه کاری به ایران اسلامی وارد کنند. 

معاون اول رئیس جمهوری تصریح کرد: ملت ایران با تمسک به مکتب امام حسین (ع) حتما از این پیچ و آزمون مهم سربلند بیرون خواهند آمد.

جهانگیری یادآور شد: تلاش دولت و ملت باید بر این باشد که بار دیگر بتوانیم در برابر این مشکلات با موفقیت و سربلندی عبور کنیم و پیروز شویم. 

وی بیان کرد: براساس فهم خودم از شرایط پیش رو، برغم همه دشواری ها و سختی هایی که همه می دانند که ملت امروز با آن روبرو است، در آینده ای نه چندان دور این مشکلات تمام خواهد شد و سربلندی های ملت ایران را یکبار دیگر بر سر زبان جهانیان خواهد انداخت.

جهانگیری با اشاره به جمعیت جوان کشور و نیازهای آنها و در راس آن نیازهای ورزشی، گفت: وزیر ورزش و همکارانش باانگیزه و علاقه مند، برنامه ها و اهداف بزرگی را برای ورزش کشور ترسیم کرده اند و همت بلندی نیز دارند که به این اهداف برسند، در زمینه ایجاد فضاهای ورزشی نیز من در جریان سفرهای استانی خود شاهد افتتاح پروژه های ورزشی بوده ام بنابراین این موضوع نشان می دهد که آنها همت بلندی دارند که به این اهداف برسند. 
جهانگیری اظهار داشت: این حداقل امکاناتی است که نسل جوان از دولت انتظار دارد. 

معاون اول رئیس جمهوری وضعیت امکانات و خدمات عمومی و رفاهی استان تهران را نسبت به سایر استان ها نامناسب عنوان و تصریح کرد: در جریان جلسات مختلف و گزارش هایی که از سوی مسئولان ارائه شده، شهرستان های استان تهران به عنوان بدترین نقاط کشور از نظر فضای آموزشی و امکانات رفاهی معرفی می شوند. 

جهانگیری در ادامه به وضعیت حمل و نقل ساکنان شهرستان های استان تهران اشاره کرد و عنوان کرد: باید در این رابطه اقدامات شایسته ای انجام شود چرا که روزانه هزاران اتوبوس و خودرو باید بین تهران و شهرستان ها مردم را جابجا کنند. 

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اینکه در این زمینه حتما یکی از وسایل حمل و نقل میان تهران و شهرستان ها مترو است، از گذشته برای شهرستان های استان تهران از جمله اسلامشهر مترو و راه آهن حومه تهران پیش بینی شده است که امروز این برنامه ها باید جدی تر پیگیری شود. 

وی در ادامه به اقدامات استاندار تهران در این مدت اشاره و بیان کرد: آقای مقیمی از مدیران با انگیزه ای است که با برنامه ریزی در حال تلاش برای رفع مشکلات استان تهران است. 

جهانگیری اظهار داشت: طی یکی دو هفته آینده جلسه ای با حضور استاندار تهران و وزیران ذیربط درباره مسائل شهرستان های تهران از جمله مترو برگزار خواهیم کرد تا هر چه زودتر این مشکلات به ویژه در بحث حمل و نقل برطرف شود. 

معاون اول رئیس جمهوری به افتخارآفرینی های کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی جاکارتا و درخشش تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی روسیه اشاره کرد و گفت: از این قهرمانان ورزشی کشور تشکر می کنم؛ انصافا آنها در رقابت هایی که برگزار شد آبروداری کردند و مردانه در صحنه حاضر شدند و همت بزرگی به خرج دادند. 

جهانگیری اضافه کرد: زنان و دختران ما با حجاب اسلامی پیام مهمی را به دنیا منتقل کرده اند که با حجاب هم می شود مقام های خوبی کسب کنند و نشان دادند که یک ورزشکار می تواند با حجاب اسلامی در میادین ورزشی حضور پیدا کند و قهرمانانه بدرخشد. 

ورزشگاه شهدای اسلامشهر در استان تهران عصر امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و محمدحسین مقیمی استاندار تهران افتتاح شد. 
این ورزشگاه با گنجایش 7 هزار نفر در زمینی به مساحت 10 هزار هکتار با سرمایه 20 میلیارد تومان به بهره برداری رسید. این ورزشگاه دارای زمین چمن طبیعی، پیست تارتان دومیدانی، اسکوربورد، دکل های روشنایی، پارکینگ جایگاه ویژه تماشاگران و خبرنگاران است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد