عید باستانی نوروز و آغاز سال 1398 بر شما مبارکباد      سال 1398 سال رونق تولید در کشور      
کد خبر: ۳۹۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
تنها راه نجات از قاچاق فعال کردن کارت سوخت است
عضو کمیسیون انرژی گفت: به زودی سامانه کارت سوخت فعال و سهمیه‌بندی‌ها براساس نوع خودرو و سوخت مشخص خواهد شد.

سامانه کارت سوخت به زودی فعال می‌شود/ تنها راه نجات از قاچاق سوخت فعال کردن کارت سوخت استقاسم ساعدی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تأثیر توزیع کارت سوخت در جلوگیری از قاچاق سوخت، اظهار کرد: وضعیت کنونی اقتصاد کشور و تحریم‌هایی که در پیش داریم، اقتضاء می‌کند که سامانه کارت سوخت مانند گذشته فعال شود.

وی افزود: قاچاق سوخت یک معضل اساسی در کشورمان تلقی می‌شود، به طوریکه روزانه میلیون‌ها لیتر بنزین و گازوئیل از مرزها خارج می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی تصریح کرد: قاچاق سوخت به حدی شدت گرفت که حتی نیروهای ناظر در ستادهای نظارتی در کنترل مرزها عاجز مانده‌اند، چراکه قاچاقچیان با شگردهای مختلف سوخت را به خارج از کشور انتقال می‌دهند، لذا تنها راه نجات ما در برهه کنونی استفاده از کارت سوخت است.

ساعدی ادامه داد: سوخت به عنوان نبض اقتصاد ایران تلقی می‌شود؛ اگر این امر دچار مشکل شود، تمام شریان‌های حمل و نقل و اقتصاد از کار می‌افتد.

عضو کمیسیون انرژی گفت: براساس نرخ‌های مصوب و تصمیم هیئت دولت، به زودی سامانه کارت سوخت فعال و سهمیه‌بندی‌ها براساس نوع خودرو و سوخت مشخص خواهد شد.

وی ادامه داد: تا چندی دیگر جایگاه داران ملزم هستند تا مفاد این سامانه را رعایت کنند، در این صورت قاچاق سوخت به صورت ملموسی کاهش می‌یابد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد