ماه مبارک رمضان مبارکباد      27 اردیبهشت روز روابط عمومی و ارتباطات گرامی باد
      
کد خبر: ۴۰۰۲۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴
معاون طرح و توسعه شبکه آبیاری و زهکشی سازمان آب و برق خوزستان اقدامات این سازمان در رابطه با تکمیل طرح انتقال آب کارون به تالاب شادگان را تشریح کرد.
به گزارش بدرپرس:معاون طرح و توسعه شبکه آبیاری و زهکشی سازمان آب و برق خوزستان اقدامات این سازمان در رابطه با تکمیل طرح انتقال آب کارون به تالاب شادگان را تشریح کرد.

 "آرش محجوبی" با اشاره به وقوع خشکسالی های طولانی در حوزه رودخانه های مارون و جراحی و عدم تامین آب تالاب شادگان گفت: سازمان محیط زیست استان به عنوان متولی تالاب ها، مطالعه طرح انتقال آب از کارون به تالاب شادگان را انجام و عملیات اجرایی آن نیز در سال 1393 توسط آن اداره کل آغاز شد که به دلیل محدودیت های مالی و بنا به درخواست رئیس اداره کل محیط زیست استان و موافقت مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان ادامه و تکمیل پروژه مذکور در دستور کار این سازمان قرار گرفت.

وی افزود: بر اساس این طرح، قرار است بخشی از حق آبه تالاب شادگان از طریق احداث ایستگاه پمپاژ به ظرفیت 5 مترمکعب بر ثانیه بر روی رودخانه کارون به هور شادگان انتقال یابد. عملیات اجرایی قسمت هائی از سازه ایستگاه پمپاژ نظیر فونداسیون و دیوارهای ایستگاه پمپاژ و نیز بخشهائی از کانال انتقال قبلا توسط پیمانکار اداره کل محیط زیست خوزستان اجرا شد اما ناتمام باقی ماند.

محجوبی تصریح کرد: بر این اساس سازمان آب و برق خوزستان، با به روز کردن اسناد مناقصه و انتخاب پیمانکار جدید، احداث و تکمیل بخش های سازه ای نیمه تمام ایستگاه پمپاژ، احداث تجهیزات برقی و تاسیسات مکانیکی 6 دستگاه الکتروپمپ، احداث اتاق کنترل، تکمیل بیش از 5 کیلومتر کانال انتقال و لایروبی قسمت ورودی ایستگاه پمپاژ را از اواخر سال 1396 آغاز کرد و در حال حاضر عملیات اجرایی دارای پیشرفت مناسبی بوده و پیش بینی می شود که تا اواخر پائیز سال جاری به اتمام برسد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد