کد خبر: ۴۰۰۲۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از انجام بیش از ۱۶هزار نقطه ضخامت سنجی خطوط لوله در گچساران در شش ماهه نخست سال ۹۷ خبرداد.
به گزارش بدرپرس:مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از انجام بیش از ۱۶هزار نقطه ضخامت سنجی خطوط لوله در گچساران در شش ماهه نخست سال ۹۷ خبرداد.

مهندس هوشنگ صیدالی گفت: اداره بازرسی فنی و خوردگی فلزات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در نیمه اول سال ۹۷ بیش از ۱۶هزار نقطه مستعد خوردگی در سامانه های لوله کشی تاسیسات را ضخامت سنجی کرده است.

وي افزود: از آنجایی که وجود نیروی انسانی به عنوان بزرگترین سرمایه یک سازمان مورد توجه است، پرسنل ادراه بازرسی فنی و خوردگی فلزات از زیر مجموعه مدیریت فنی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با آگاهی از اهمیت نقش و جایگاه خود در سازمان شرکت، با دقت تمام ضمن آشنایی به فنون پیشرفته روز در زمینه بازرسی فنی، بازرسی و حفاظت فنی از تجهیزات و تاسیسات شرکت را بعنوان مهترین دارایی های فیزیکی سازمان بر عهده دارند.

صیدالی ادامه داد: در این شرکت وجود ده ها کارخانه، تأسیسات و هزاران کیلومتر انواع خطوط لوله جریانی نفت و گاز و گستردگی و صعب العبور بودن منطقه اهمیت کار کارکنان این شرکت را به خوبی نشان می دهد .

وي خاطرنشان کرد: کار بازدید و بازرسی های دوره ای طبق روال معمول در حال اجراست که از مهم ترین آنها می توان به حدود ۳۶۰ مورد نظارت بر تعمیرات اساسی تجهیزات ایستگاه های تقویت فشار گاز شماره-۱ و ۲ گچساران، کارخانجات نمک زدایی گچساران-۲ و بینک و تفکیک گرهای سرچاهی و بیش از ۱۱۰۰ مورد بازرسی های کارشناسی بر حسب درخواست ادارات عملیاتی شرکت اشاره نمود که مانع بروز نشتی های احتمالی گردید .

صیدالی در ادامه اظهار داشت: یکی دیگر از مهم ترین پروژه های اجرایی که در دستور کار مدیریت فنی قرار گرفته بود بررسی وضعیت خوردگی و نظارت بر ایمن سازی خطوط لوله ورودی و خروجی مجتمع گاز و گاز مایع-۹۰۰ و بخشی از خطوط لوله درون تلمبه خانه حیاتی گوره بود که با بررسی های صورت گرفته از خطوط لوله مذکور، کار تعمیرات و ایمن سازی آنها به شکل مطلوب اجرایی شد .

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تمیزکاری و رنگ آمیزی تأسیسات نفت و گاز را اقدامی مهم در راستای زیباسازی و جلوگیری از بروز خوردگی دانست و گفت نظارت بر تمیزکاری و رنگ آمیزی تلمبه خانه گوره ، واحد بهره برداری بی بی حکیمه-۱ و گچساران این کار نیز بخشی ازفعالیت های این اداره می باشد که قابل تقدیر است.

مهندس صیدالی به نقش اینگونه بازرسی ها اشاره کرد و یادآور شد: نقش بازرسی ها و نظارت مستمر بر سیستم های پایش و کنترل خوردگی شامل ضخامت سنجی ادوات و تأسیسات ، مهمترین اقدام باز دارنده در بروز نشتی ، رخداد حوادث و وقوع خسارات جانی و مالی است که نیروهای این اداره در حوزه گسترده عملیاتی این شرکت با کنترل حدود ۱۶هزار نقطه مستعد خوردگی به روش ضخامت سنجی و التراسونیک در شرایط سخت منطقه انجام دادند .
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد