کد خبر: ۴۰۱
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۷

در آستانه هفته دولت دستگاه حفاری پیشرفته سنگین خشکی ٩٢ فتح که به تازگی به ناوگان شرکت ملی حفاری ایران پیوسته است در میدان نفتی یاران در مدار عملیات قرار گرفت.

مدیر عملیات حفاری خشکی – ٣ شرکت ملی حفاری ایران امروز (دوشنبه) در این باره اظهار کرد: این دستگاه که از جدیدترین دستگاههای حفاری شرکت به شمار می آید تمام برقی و مجهز به سامانه های گرداننده فوقانی (تاپ درایو)، تصفیه سیال، قابلیت نصب سامانه پسماند، سیستمهای الکترونیکی و هیدرولیکی و ثبت اطلاعات دکل در حین کار است.

مهندس غلامرضا آل محمود با اشاره به این که دستگاه حفاری ٩٢ فتح نخستین دستگاه مدیریت عملیات حفاری خشکی – ٣ است که در میدان یاران به کارگرفته می شود، افزود: این دستگاه با توان دو هزار اسب بخار، توانایی حفاری تا عمق ٦ هزار متر را دارد و در حفاری چاههای توسعه ای و اکتشافی استفاده می شود.

وی در خصوص عملکرد امسال این مدیریت توضیح داد: مدیریت عملیات حفاری خشکی -٣ هم اکنون ١٩ دکل حفاری در اختیار دارد که ١٨ دستگاه در استانهای خوزستان و بوشهر و جزایر خلیج فارس استقرار دارند و در حال حفاری چاههای نفت و گاز هستند.

آل محمود با اشاره به این که یک دستگاه نیز در سایت بازسازی و نوسازی دکلهای شرکت در دست تعمیر است، اظهار کرد: همه دکلهای این مدیریت به جز دو دستگاه در بخش تعمیر و نگهداشت چاهها کاربست دارد که نقش بسزایی در استمرار تولید ایفا می کنند.

مدیر عملیات حفاری خشکی – ٣ شرکت ملی حفاری ایران گفت: با تلاش شبانه روزی کارکنان این مدیریت امسال تاکنون ١٤ هزار و ٩٠١ متر حفاری در میدانهای نفتی و گازی مناطق پیش گفته انجام و ١٩ حلقه چاه تکمیل شده است که حفاری دو حلقه از چاهها ٦٠ روز زودتر از مدت تعیین شده از سوی واحد متقاضی به پایان رسید.

در زمان حاضر به جز دکل حفاری ٩٢ فتح، دستگاه سنگین حفاری ٢٨ فتح و فوق سنگین پیروز یک (٦٠ فتح ) شرکت ملی حفاری ایران در میدان یاران استقرار دارند.

این شرکت در این میدان ٢٢ حلقه چاه توسعه ای برای شرکت مهندسی وتوسعه نفت (متن ) حفاری می کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد