عید باستانی نوروز و آغاز سال 1398 بر شما مبارکباد      سال 1398 سال رونق تولید در کشور      
کد خبر: ۴۰۱۲۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
دانشجویانی که از قطع آب و برق و گاز خوابگاه شهید بهشتی به ستوه آمده بودند، امروز در تجمع صنفی در مقابل در اصلی دانشگاه به مشکلات پیش‌آمده اعتراض کردند.
به گزارش پایگاه خبری بدر پرس : دانشجویان دو خوابگاه شهید رحیمی و بیک محمدی به دلیل قطع آب و برق و گاز در مقابل دانشگاه شهید بهشتی تجمع کردند. این جمع دانشگاهی که بیش از ۱۵۰ نفر و بیشتر آ‌نها دانشجوی رشته پزشکی و رزیدنت هستند به مشکلاتی که دانشگاه برای تحت‌فشار قرار دادن آنها برای تخلیه خوابگاه ایجاد کرده است، اعتراض دارند.

شنبه ۲۷ مرداد دانشجویان پزشکی و رزیدنت خوابگاه رحیمی و خوابگاه بیک محمدی پیامی مبنی بر تخلیه خوابگاه دریافت کردند. در این پیام آمده بود که تا تاریخ اول شهریور دانشجویان باید این خوابگاه را تخلیه کنند این در حالی بود که امتحان جامع دانشجویان دکترا قرار بود در شهریورماه برگزار شود.

اما دانشجویان از تخلیه خوابگاه ممانعت کردند؛ اما ۲۱ شهریور دومین پیامک به دانشجویان رسید. با اعتراض دانشجویان جلسه‌ای با حضور رئیس دانشگاه در ۲۵ شهریورماه گذاشته شد. در این جلسه بنا شد که هزینه خوابگاه از ۱۰۰ هزار تومان به ۵۰۰ هزار تومان بدون ایاب و ذهاب برسد. قرار شد دانشجویان در خوابگاه باقی بمانند و جلسه با مسئولان بر سر قیمت آن ادامه پیدا کرد.

اما این ماجرا وقتی ادامه‌دار شد که مسئولان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی از این شرایط باخبر شدند و باقیمت ۵۰۰ هزارتومانی هزینه خوابگاه مخالفت کردند و هزینه بیش از ۲۰۰ هزارتومان را غیرقانونی عنوان کردند

مدیر امور دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی نیز در جلسه‌ای که با دانشجویان داشت عنوان کرد که دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌توانند در خوابگاه بمانند؛ اما هنوز چند روزی نگذشته بود که دانشجویان با پیشنهاد جابه‌جایی به یک خوابگاه استیجاری مشارکتی متعلق به معاونت بین‌الملل دانشگاه مواجه شدند. درحالی‌که ظرفیت آن خوابگاه ۴۸ نفر بود با تصمیم مسئولان ظرفیت آن به ۷۰ نفر رسید.

بااین‌حال دانشجویان به این خوابگاه مهاجرت نکردند و در همان خوابگاه‌ها باقی ماندند. گفتنی است که در هر یک از این دو خوابگاه ۷۰ و ۷۵ دانشجو ساکن هستند.

به گفته دانشجویان، خوابگاه معرفی‌شده فاقد سرویس بهداشتی ایرانی است و برخی از سرویس‌های بهداشتی روبه‌قبله هستند.

این‌ها زمینه‌ای شد تا دانشجویان به خوابگاه جدید نروند و دانشگاه نیز اینترنت و غذا و وسایل ایاب و ذهاب دانشجویان را قطع کرد تا آنها مجبور به ترک خوابگاه شوند در اقدام بعدی نیز آب و برق و گاز خوابگاه قطع شد.

اما با پیگیری دانشجویان دو عامل دلیل این جابه‌جایی عنوان‌شده است. عده‌ای می‌گویند دانشگاه قصد دارد این خوابگاه را به دانشجویان دوره کارشناسی واگذار کند و برخی از شنیده‌ها نیز حاکی از این است که قرار است این دو خوابگاه فروخته شود تا دانشگاه بتواند مقداری از بدهی خود را بپردازد.

به همین دلیل دانشجویان در تجمعی خواستار رسیدگی به وضعیتشان شدند و در مقابل درب اصلی ریاست دانشگاه تجمع کردند اما با ممانعت حراست برای صحبت با رئیس دانشگاه روبرو شدند.

گزارش‌ها مبنی بر این است که دو تن از دانشجویان در این تجمع دچار مشکل قلبی شدند و با حضور اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.منبع: آنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد