کد خبر: ۴۰۴۰۷
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با تخصیص نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای صنعت دارو بدهی طلبکاران تا پایان آبان پرداخت می‌شود.
به گزارش بدرپرس: رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با تخصیص نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای صنعت دارو بدهی طلبکاران تا پایان آبان پرداخت می‌شود.

غلامرضا اصغری با حضور در بخش خبری 21 شبکه یک سیما درباره تصمیم بر اختصاص نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای دارو افزود : این گام بزرگی برای پرداخت بخش قابل توجهی از مطالبات معوقه صنعت دارو و داروخانه هاست .

وی با اشاره به اینکه طلب آن ها بالغ بر 4 هزار میلیارد است ادامه داد : پرداخت این مطالبات به زنجیره تامین دارو و تجهیزات پزشکی کمک می کند.

اصغری با بیان اینکه بیش از 97 درصد داروهای ما تولید داخل است ، افزود : برخی از شرکت های داوریی به رغم تخصیص ارز آن ها نمی توانستند مواد اولیه خود را بخرند . 

وی اضافه کرد : در آبان ، این طلب ها کارسازی و پرداخت ها، عملیاتی شود تا پول ها در اختیار طلبکاران قرار بگیرد .

معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی افزود : این پول صرفاً برای دارو و تجهیزات پزشکی هزینه می شود و دانشگاه های علوم پزشکی هم ملزم هستند صرفاً آن را در این زمینه صرف کنند و سازمان غذا و دارو بر این موضوع نظارت می کند .
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد