کد خبر: ۴۰۵۰۸
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۴
برنامه ریزی برای تكمیل پروژه های در دست اجرای این بخش تا پایان سال جاری
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه ‌های حفاری گفت: با اتخاذ تمهیدات لازم و برنامه ریزی های به عمل آمده، نهایت تلاش برای تکمیل پروژه های در دست اجرای این بخش تا پایان سال جاری بکار گرفته شده است .

 به گزارش پایگاه خبری بدر پرس به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهران مکوندی افزود: این شرکت هم اکنون در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی کشور پنج پروژه  کلید در دست (EPDS) در حال اجرا دارد که  بین 69 تا افزون بر 94 درصد پیشرفت کار دارند .

 وی اظهار کرد: براساس توافق با کارفرماها به منظور بهره ‌برداری به ‌موقع از چاه ‌های حفر شده، با پایان گرفتن عملیات حفاری هر حلقه چاه و تکمیل آن، چاه آماده تولید در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد .

 معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه ‌های حفاری گفت: از این تعداد پروژه یک پروژه در طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی، یک پروژه  در بخش خشکی میدان گازی کیش،  یک پروژه در میدان نفتی آذر و دو  پروژه در طرح‌ های توسعه ‌ای میدان ‌های نفتی غرب کارون در دست اجرا است .

 وی افزود: پروژه‌ های پیش گفته در حوزه‌ های عملیاتی شرکت‌ های نفت و گاز پارس، مهندسی و توسعه نفت (متن)، نفت و گاز اروندان و شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر می باشند .

گزارش بدر پرس حاکیست: مکوندی در پیوند با این مطلب اضافه کرد: شرکت ملی حفاری ایران در فاز 14 طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی، حفاری و تکمیل 22 حلقه چاه را عهده دار است که در زمان حاضر این پروژه با پیشرفت کار 85.05  درصد مراحل اجرایی را پشت سر می گذارد .

 معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه ‌های حفاری ادامه داد: پروژه حفاری هفت حلقه چاه در میدان نفتی آذر نیز با پیشرفت 94.40 درصد و پروژه حفاری و تکمیل سه حلقه چاه جدید و تعمیر و تکمیل 10 حلقه چاه در میدان نفتی اروندان با پیشرفت 72.87 درصد و 13 حلقه چاه در میدان گازی کیش با پیشرفت 94.44 درصد به مراحل پایان کار نزدیک می شوند .

 وی با اشاره به پایان عملیات و تکمیل نهایی حفاری 40 حلقه چاه در میدان نفتی آزادگان جنوبی در اوایل سال جاری، گفت: این در حالی است که پروژه حفاری 20 حلقه چاه دیگر در این میدان با پیشرفت 69.07 درصد مراحل اجرایی را طی می کند .

مکوندی به قرارداد حفاری هشت حلقه چاه اکتشافی میان شرکت ملی حفاری ایران و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران اشاره کرد و یادآور شد: عملیات حفاری دو حلقه از این چاه ‌ها با اختصاص دو دستگاه حفاری سنگین خشکی در مناطق خنج در استان فارس و شادگان در استان خوزستان شروع شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد