کد خبر: ۴۰۵۴۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی گفت: از مجموع افرادی که تحت مداوا قرار گرفته‌اند، ۵۰۳ تن جراحی شده و ۲۵۹۴ نفر نیز در بیمارستان‌ها بستری هستند.
به گزارش بدرپرس: رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی با بیان این که تاکنون ۹۰ هزار بیمار در مرزهای ورود به کشور عراق توسط تیم اورژانس بیمارستانی و پیش‌بیمارستانی تحت معاینه و مداوا گرفته‌اند، گفت: از مجموع افرادی که تحت مداوا قرار گرفته‌اند، ۵۰۳ تن جراحی شده و ۲۵۹۴ نفر نیز در بیمارستان‌ها بستری هستند.

پیرحسین کولیوند در خصوص عملکرد تیم اورژانس و کادر پزشکی اعزام شده به مرزها به منظور خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی، اظهار داشت: از مجموع افرادی که توسط تیم درمانی تحت مداوا قرار گرفته اند، ۷۱۰۰ نفر اتباع خارجی از کشورهایی نظیر افغانستان و پاکستان و ۵۳۷ نفر نیز از مصدومان حوادث ترافیکی بوده‌اند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور درخصوص بازدیدهای بهداشتی از اماکن و آشپزخانه‌ها، تصریح کرد: تاکنون ۶۴ هزار بازدید بهداشتی از اماکن، آشپزخانه ها و سرویس های بهداشتی انجام شده است.

وی گفت: در راستای آگاهی بخشی هماهنگ، به ۹۵۰۰ نفر از خادمین موکب ها آموزش های مستقیم و چهره به چهره در خصوص بهداشت و سلامت غذا داده شده، همچنین این آموزشها به زائران نیز ارائه شده است.

رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی با بیان این که با حضور فعال کارشناسان بهداشت محیط بر پخت، توزیع و تهیه غذا نظارت های جدی صورت می گیرد، عنوان کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط ناپایدار جوی، همکاران متخصص و فوق تخصص ما در مرزها حضور فعال تری دارند و با قوت به ارائه خدمات می پردازند.

کولیوند در خصوص بازدید و نظارت از موکب‌ها، خاطرنشان کرد: با کمک تیم بهداشتی عراقی در قالب کارگروه مشترک بهداشتی، از موکب‌های عراقی، ایرانی و هر کشور دیگری، در مسیرهای بین راهی بازدید و نظارت دقیق می شود.

وی بیان کرد: مصدومین و بیمارانی که در بیمارستان های عراق بستری بودند، به مرز مهران بازگردانده شده و به بیمارستان های ایلام و شهر محل سکونت شان منتقل شده‌اند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور تأکید کرد: آنچه از این پس مورد توجه و اهمیت ویژه قرار دارد، نظارت بر بازگشت زائران از عتبات عالیات به کشور مبدا است، چراکه تقریبا از روز دوشنبه بازگشت آنها آغاز شده و نظارت های بهداشتی نیز باید تشدید شود تا بیماری های واگیردار وارد کشور نشوند. در این راستا سیستم بهداشت و متخصصان و کارشناسان مدیریت بیماری های واگیر و غیرواگیر حضور فعال داشته و تمامی زائران را تحت نظر داشته و بیمارانی که نیازمند تشخیص و درمان هستند را شناسایی و درمان می کنند.

وی گفت: همچنین تمام مسیرهای مواصلاتی به پایگاههای اورژانس را مورد حمایت قرار داده‌ایم و مردم می‌توانند از خدمات اورژانس بهره‌مند شوند. از سوی دیگر نیز پزشکان متخصص و فوق تخصص اعزام شده به بیمارستان ثابت شهرهای مرزی نیز علاوه بر زائران به ساکنان آن مناطق خدمات تخصصی و فوق تخصصی را ارائه می‌دهند که این امر موجب رضایتمندی مردم ساکن در شهرهای مرزی شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد