کد خبر: ۴۰۶۱۲
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۱
انتشار کتاب تخصصی 100 نکته کلیدی برای کارکنان دستگاه حفاری

به گزارش پایگاه خبری بدر پرس به نقل از  روابط عمومی شرکت ملی حفاری سید مرتضی سادات نوریه نویسنده کتاب در این زمینه توضیح داد: عنوان کتاب به روشنی گویای محتوا است که ماحصل برداشت های فنی و تخصصی از نکات بسیار حساس و ظریف در کار عملیات حفاری است که مراعات آن اساس کار محسوب می شود . 

وی گفت: یکی از دلایل پرداختن به این مقوله نگاه کارشناسی در جهت کاهش ضریب حوادث، کار ایمن و اهتمام به کیفیت کار همسو با کمیت در راستای افزایش راندمان و بهره وری و شتاب بخشی در مراحل عملیات است . 

سادات نوریه با اشاره به اینکه این کتاب به تازگی به چاپ رسیده است، افزود: کتاب پیش گفته در چاپ نخست با تیراژ یک هزار نسخه منتشر شده و برای عرضه به بازار نشر در اختیار کتابفروشی های معتبر  قرار گرفته است . 

نویسنده کتاب 100 نکته کلیدی برای کارکنان دستگاه حفاری با تاکید بر اینکه نکات مورد اشاره در این کتاب برای اکثر متخصصان، کارشناسان و کارکنان عملیاتی شاغل در صنعت حفاری ملموس است، اظهار کرد: در همین حال به شاغلین در این صنعت توصیه می شود از باب اطلاع و یادآوری، این کتاب را مطالعه نمایند . 

وی در زمینه سایر کتاب های منتشر شده خود، اظهار کرد: عناوین این کتاب ها که طی سال های 87 تاکنون انتشار یافته شامل «عملیات کنترل چاه»، « حفاری فروتعادلی»، «مهندسی مخازن شکاف دار»، « مهندسی مخزن پیشرفته» و « رفتار فازی هیدروکربن ها» می باشد .

سادات نوریه گفت: از مجموع این کتاب ها، سه کتاب «مهندسی مخازن شکاف دار»، « مهندسی مخزن پیشرفته» و « رفتار فازی هیدروکربن ها» برگردان به زبان فارسی هستند که هم اکنون در مراکز آموزش عالی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی نفت تدریس می شود .

سید مرتضی سادات نوریه کارشناس ارشد مهندسی نفت در حال حاضر به عنوان رئیس خدمات فنی پروژه فاز 14 طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی معاونت مدیرعامل در پروژه های حفاری شرکت ملی حفاری ایران به کار اشتغال دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد