کد خبر: ۴۰۶۲۷
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۴
با اخذ مجوزهای قانونی و اجرایی شدن، منابع درآمدی جدیدی برای شهر فرودگاهی خلق می شود.
مدیرکل دفتر شهر فرودگاهی الکترونیکی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: لیست خدمات حوزه IT برای شرکت های هواپیمایی و نرخ نامه پیشنهادی آنها آماده شده و با اخذ مجوزهای قانونی و اجرایی شدن، منابع درآمدی جدیدی برای شهر فرودگاهی خلق می شود.

 به گزارش پایگاه خبری بدر پرس: امین زاده با بیان اینکه حوزه فناوری اطلاعات سال گذشته بیش از 4 میلیون دلار برای فرودگاه درآمد داشته، گفت: رویکرد جدید دفتر شهر فرودگاهی الکترونیکی شهر فرودگاهی امام (ره) مبتنی بر کاهش هزینه ها و افزایش درآمدزایی است و با تغییر برخی مدل های کاری می توان این رقم را تا دوبرابر افزایش داد.

وی اظهار داشت: مطابق قطعنامه شماره ۷۵۳ یاتا شرکت های هواپیمایی باید بار را در چهار مرحله ردیابی کرده و اطلاعات ردیابی باید با فرودگاه بعدی به اشتراک گذاشته شود. لذا فرودگاه می تواند با پیاده سازی این سیستم، هزینه ای را به عنوان خدمات از شرکت های هواپیمایی دریافت کند. طرح اجرایی این پروژه هم اکنون در انتظار تصویب هیئت مدیره شرکت برای اجراست.

مدیرکل دفتر شهر فرودگاهی الکترونیکی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: ما می توانیم با ارتقاء سطح خدمات IT به خطوط هوایی و تنظیم و ارائه موافقتنامه سطح خدمات (SLA) درآمدهای جدیدی را برای شهر فرودگاهی ایجاد کنیم که هم اکنون لیست خدمات و نرخ نامه پیشنهادی آنها آماده شده و امیدواریم طی یکماه آینده مجوزهای قانونی اخذ و عملیاتی گردند.

این گزارش به نقل پایگاه خبری شهر فرودگاهی امام خمینی حاکیست:امین زاده عنوان کرد: اگر شرکت شهر فرودگاهی بتواند بخشی از درآمدهای تخصصی این حوزه را به سرمایه گذاری مجدد در زیرساخت های فناوری اطلاعات اختصاص دهد، روند درآمدزایی شتاب بیشتری میگیرد و شاهد نرخ رشد تساعدی در ارائه خدمات برای فرودگاه خواهیم بود.

وی یادآور شد: سرمایه گذاری و حمایت برای توسعه استارت آپ های فرودگاهی و ارائه خدمات باکیفیت به شهروندان از دیگر سیاست های دفتر شهر فرودگاهی الکترونیکی است که می تواند می تواند افزون بر موارد ذکر شده منابع درآمدی جدید برای فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به ارمغان آورد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد