کد خبر: ۴۰۶۴۲
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۹
دادستانی استانبول ضمن اعلام این که قتل خاشقجی از پیش برنامه‌ریزی شده بود، خفه شدن این روزنامه‌نگار بلافاصله پس از ورود به کنسولگری عربستان و قطعه‌ قطعه شدن جسدش را تایید کرد.
به گزارش بدر پرس به نقل از پایگاه دیلی صباح، دادستان استانبول در خصوص مرگ جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی جزئیات جدیدی را در قالب یک بیانیه اعلام کرد. 

در این بیانیه آمده است: طبق طرحی از پیش آماده شده، جمال خاشقجی بلافاصله پس از ورود به ساختمان کنسولگری خفه شده است و پس از آن جسد وی تکه تکه شده و از بین برده شده است.

دادستان استانبول همچنین اعلام کرد: با وجود حسن نیت ما، موفق نشدیم به هیچ نتیجه ای در همکاری با سعودی‌ها برای روشن شدن جنایت قتل جمال خاشقجی برسیم.

این مقام ترک گفت: از دادستانی کل عربستان درخواست کردیم 18 نفری را که در پرونده خاشقجی تحت تعقیب هستند، برای محاکمه به ترکیه بفرستد.

در بیانیه دادستان استانبول  آمده است: تحقیقات در پرونده جمال خاشقجی همچنان ادامه دارد و تمامی ابعاد این مسأله مورد لحاظ قرار خواهد گرفت. مسئولات ترکیه و عربستان بر انجام تحقیقات در خصوص تمامی جزئیات پرونده خاشقجی و محاکمه عاملان این کشتار شنیع توافق کرده اند.

این نخستین بار است که یک مقام رسمی ترکیه قطعه قطعه شدن جسد این روزنامه‌نگار را اعلام می‌کند. این روایت پیشتر تنها از سوی رسانه‌های ترکیه مطرح شده بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد